Kategórie →

Ubuntu 11.10 s GNOME

Nové Ubuntu vo verzii 11.10 alebo ak chcete Oneiric Ocelot používa už len prostredie Unity. Priznám sa, že mne absolútne nevyhovuje a je pre mňa obrovským sklamaním, že sa táto distribúcia vybrala takýmto smerom.

Samozrejme táto situácia sa dá riešiť. Ak vám nevyhovuje spojenie Unity a Compiz máte ešte stále možnosť zvoliť len 2D prostredie. Ja som ale zvyknutý na GNOME a tu je krátky návod ako si ho dosinštalovať.

Stačí cez terminál zadať


sudo apt-get install gnome-session-fallback
 

Následne pri ďalšom prihlasovaní vybrať „GNOME Classic”. Panely sú trocha iné, priamo sa edituju cez Alt + pravé kliknutie. Ak hľadáte nastavenia tak tie sú v Applications – System tools – Systems settings.


Mohlo by ťa zaujímať aj

4x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. Peťo Kučerka povedal:

  Pre mna je tiez sklamanie, ani tak nie z Unity ako z pomalosti celeho systemu. Za posledne dve tri verzie sa Ubuntu neskutocne spomalil

 2. Stefan Huska povedal:

  U mna prave naopak spokojnost.

  Sak na tom Unity mi ani nema co prekazat, je to primitivne jednoduche – v globale jeden bar s ikonami a potom screen filtrom na nazov aplikacie :-) Celkom mi ale vyhovuje super rychly shortcut na spustanie aplikacii [super] + [num]

  • alian povedal: (Autor blogu)

   Tak to ti celkom zavidim, mne to lezie na nervy. Snad ked k tomu konecne prirovia nejake nastavenia tak to bude pouzitelnesie.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.