Kategórie →

O mesiac sa v Bratislave uskutoční Startup Weekend

Slovíčko startup je u nás počuť na každom kroku a zaujíma sa o ne čoraz viac ľudí a je naozaj in. Jedno podujatie, ktoré ma startup aj v názve – Startup Weekend – po prvýkrát zavíta aj na Slovensko. Ide o podujatie, ktoré sa realizovalo už vo vyše 100 mestách 30 krajín sveta.

O čo teda pôjde? O 54 hodinové stretnutie developerov, dizajnérov a manažérov. Event je pre každého, kto má záujem o spätnú väzbu na svoje nápady, hľadá spoluzakladateľa alebo sa chce naučiť nové zručnosti. Je to celosvetová akcia, ktorej sa zúčastňujú šikovní ľudia plní ideí. Jej cieľom je zistiť, či nápady začínajúcich podnikateľov sú životaschopné na trhu.

O mesiac sa v Bratislave uskutoční Startup Weekend

Ako to bude prebiehať? Začne sa v piatok 14. októbra 2011 na FMFI UK v Mlynskej doline v Bratislave prezentáciou najlepších nápadov účastníkov a následným vytvorením tímov. Tie počas soboty a nedele navrhujú a vyvíjajú podnikateľské plány, pričom sa stále zameriavajú na zefektívnenie ich realizácie. V samotnom procese im budú k dispozícií mentori, osoby z podnikateľského prostredia, ktoré majú skúsenosti so zakladaním a vedením firiem. Vraj ide o celkom zvučné a zaujímavé mená. Následne v nedeľu večer tímy prezentujú svoje prototypy, počúvajú spätnú väzbu sudcov a získavajú ceny.

Startup Weekend má za sebou už štvorročnú históriu – bol prvý krát spustený v júli 2007 v Bouldern, Colorado Andrewom Hydom. Na úplne prvom stretnutí sa zišlo 78 účastníkov a spustil sa tak náhodný nápad pre celosvetové hnutie. Startup Weekend sa veľmi rýchlo celosvetovo rozšíril. Na konci roku 2010 sa vybudovala sieť s vyše 25 000 absolventmi, 150 dobrovoľnými organizátormi a vyše 60 vyškolenými pomocníkmi vo viac ako 100 mestách v 30 krajinách.

Pokiaľ pri slove startup spozorniete tak určite neprehliadnite web bratislava.startupweekend.org a Facebook a Twitter.


Mohlo by ťa zaujímať aj

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.