Kategórie →

11. september

Je to už neuveriteľných desať rokov. Viem, že som chodil na strednú školu a z nejakého dôvodu som bol skorej doma a prepínal programy v TV. Na viacerých staniciach bežalo info o mimoriadnom spravodajstve a o teroristických útokoch na USA. Popravde som nechápal ako je to možné.

Priznám sa, že nie som zaslepeným milovníkom tejto krajiny neobmedzených možností. Na druhú stranu mám pred ňou rešpekt a úctu ako pred každou inou demokratickou krajinou. Moje pocity boli zmiešané a doteraz nie som k tejto udalosti vyhradený.

Ako decko si pamätám akčné filmy z 80. rokov kde bol každý terorista arabom. Môj známy raz poznamenal, že odvtedy sa na to mohli pripraviť. Radikálne presadzovanie názorov nieje správne, ani ich násilné vnucovanie. Nedajbože zabíjanie nevinných ľudí.

Z druhej strany nemám pocit, že by tu bolo všetko kóšer. My sme dobrý a oni sú zlý. Veď začala vojna, ktorá rozvrátila minimálne dva štáty a invázia proti Husajnovi stála na tvrdeniach ktoré sa varili z vody. Myslím, že pravdu sa nikdy nedozvieme ako v mnohých iných prípadoch.

V každom prípade to čo sa stalo tisíce kilometrov od nás zasiahlo aj nás. Ekonomické postavenie USA od vtedy len klesalo, v rámci participácie sme tam posielali naších ľudí. To nehovorím o až ponižujúcich obmedzeniach na letiskách a podobne. 11. september či chceme alebo nie sa dotkol každého z nás, osobne nemám väčší pocit bezpečia. Ten by musel prísť až po strachu, no a dovtedy som sa nebál.


Mohlo by ťa zaujímať aj

2x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Markoff povedal:

    dalsia krasna ukazka nekromarketingu, nemam sice co povedat, ale ide 11. september tak napisem clanok, snad sa najdu ludia co kliknu v presvedceni ze sa dozvedia nieco zaujimave k teme

    ad priprava na teroristov arabakov – v 80tych rokoch ich sami Amici podporovali podla logiky nepriatel mojho nepriatela je moj priatel (mudzahedini v Afganistane proti Sovietom), aby proti nim neskor bojovali

  2. alian povedal: (Autor blogu)

    @Markoff: sice nemam co komentovat ale aj tak komentujem ;)

    To vie asi kazdy, kto si pozrel aspon Ramba.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.