Kategórie →

bartrujeme.sk – zaujímavý slovenský startup s potenciálom

Keď som pred pár mesiacmi prvý krát počul o tomto pripravovanom startupe z dielne žilinskej spoločnosti Chilli Business Solutions veľmi ma zaujal svojim nápadom. V súčasnosti už beží v testovacej prevádzke ale pekne popriadku.

Ako podľa názvu bartrujeme.sk je možné usúdiť ide o web zameraný na barterový obchod. Ten môže nastať keď sa stretne ponuka a dopyt. Čiže máte nejaký produkt alebo službu ktorú predávate a máte jej nadbytok. Napríklad tehál, no potrebovali by ste cement. Je druhá firma, ktorá zase má dosť cementu no hodili by sa jej tehly. Tu nastal konsenzus a reálna šanca na barterový obchod.

bartrujeme.sk – zaujímavý slovenský startup s potenciálom

bartrujeme.sk je portálom, kde sa takéto veci dajú riešiť a myslím, že takýto obchod je čoraz žiadanejší a výhodný: nerobíte s hotovosťou, využíva nadprodukciu a už teraz sa používa napríklad pri marketingu – ty mi dáš tvoj produkt a ja ti poskytnem priestor na reklamu.

Samotný web je celkom minimalistický, prehľadný a poskytuje všetky potrebné informácie pre záujemcov o takýto biznis. Do 5.9. je možnosť zdarma stránku a jej možnosti testovať, stačí sa zaregistrovať a mať IČO. Autori počítajú v budúcnosti zo spoplatnením tejto služby, no sľubujú naozaj nízke poplatky.

Mne sa nápad pozdáva, je to ukážka dobrej realizácie dobrého nápadu. Potenciál vidím aj v možnom rozšírení do okolitých štátov, aj keď sa priznám že neviem aká je situácia tam. V každom prípade palec hore.

bartrujeme.sk – zaujímavý slovenský startup s potenciálom

bartrujeme.sk – zaujímavý slovenský startup s potenciálom


Mohlo by ťa zaujímať aj

2x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Peťo povedal:

    Kedysi som sa o bártre krátko zaujímal, pretože som si myslel (a to sa mi veľmi páčilo), že to funguje jednoducho tovar za tovar, resp. služba za službu. Nič viac sa nerieši, žiadna DPH či daň z príjmu (samozrejme, ani do nákladov to nepôjde). Ako v minulosti. Lenže, potom som sa dozvedel, že to až také jednoduché nie je, že aj tu treba riešiť nejakú “účtovnú” hodnotu produktu/služby, tú nejakým spôsobom uvádzať v účtovníctve tak, aby “náš” štát z toho niečo mal…škoda.

  2. Smith povedal:

    @Peťo: praveze je to jednoduche. Na webe pribudnu aj priklady, ale v skratke.
    Ja Ti ponuknem web stranku za 200 eur (240 s DPH) a ty mne telefon za 200 (240 eur). Ty mne vystavis fakturu na danu sumu a aj tebe. A v uctovnictve sa to jednoducho vzajomne zapocita pohladavka. Podovne je to aj pri neplatoch DPH, alebo ked sa nieco doplaca (nie je to cisty barter)

    A Alian – diky za zmienku ;)

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.