Kategórie →

Poučenie z kauzy O2 a Twitter

Už vyše týždňa ma trápi riadne prechladnutie, takže followeri majú odo mňa na Twitteri pokoj. Sledoval som ho len zbežne, no „hacknutie“ či „prúser“ v podobe nie zrovna vhodného tweetu sa nedal prehliadnuť. Prvá vec čo ma napadla bolo, či nejde o fake účet. Nikde sa neuvádza, že ide o oficiálny komunikačný kanál mobilného operátora.

Následne vzniklo niekoľko článkov na blogoch ale aj na pre mňa serióznejších miestach o nezvládnutí marketingu, hacknutí konta a podobne. Web O2 neobsahuje žiaden priamy linky na nejaký twitter účet. Tak namiesto varenia z vody prečo sa nespýtať rova u zdroja.

Niesom žiaden marketingový guru aby som mal priame kontakty, takže so hodil dotaz do bežného kontaktného formulára na ich webe.

Dobry den,
chcem sa informovat aky je Vas oficialny Twitter ucet pre Slovensko. Dakujem za odpoved.

Odpoveď na seba nenechala dlho čakať

Oficialny kanal je @O2_Slovakia (s podciarkovnikom).

Takže predmetný účet s „dobre mienenou radou“ nieje „oficiálny“. Vec je vyriešená, panika zbytočná. Dotaz priamo na zdroj sa mi už neraz oplatil a je lepšie sa drzo spýtať než zo seba robiť…

Každý deň sledujeme správy ako niekto niekoho podviedol a v duchu si hovoríme, že toto by sa nám nikdy nestalo. Tak prečo sa to ale stáva denno denne na sociálnych sieťach? A samozrejmosťou je tip: zabezpečte si svoje username na sociálnych sieťach.


Mohlo by ťa zaujímať aj

2x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. dusoft povedal:

    Inak ucet @tatrabanka tiez kedysi nepatril Tatrabanke a boli tam rozne vtipne tweety. Potom ale niekto z Tatrabanky musel kontaktovat Twitter, lebo zrazu ucet mali zjavne pod sebou oni. A ich docasny / nahradny, tusim @tatrabanka_sk bol zruseny. Nepamatam si presne detaily a cudujem sa, ze o tom vtedy niekto nepisal. Bude to asi tym, ze len po dlhsom sledovani bolo jasne, ze nepatri TB. Neboli tam hovadiny typu @O2Slovakia.

    Takze byt majitelom tohto fake twitter uctu, lucil by som sa s nim uz teraz. Byt O2 PR manazerom, trieskam si hlavu kvoli svojej blbosti a zaroven riesim to oficialnymi kanalmi cez Twitter. Ucet bez problemov ziskaju.

Trackbacks for this post

  1. UDZS nebolo hacnkuté – spravodajské portály opäť naleteli | alian.info

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.