Kategórie →

O2 ma ráno milo prekvapilo – štartuje 3G sieť

Pri raňajšom čakaní na spoj do práce som si všimol, že som v Malackých pripojený namiesto EDGE na HSDPA (High-Speed Downlink Packet Access). To ma prekvapilo, nakoľko som sa skôr stretol s výpadkom EDGE a prepnutím na ešte pomalejšie GPRS.

Samozrejme mi to nedalo, weby o mobiloch mlčali, tak som začal gúgliť – veď je predsa normálne že najzaujímavejšie novinky sa dejú v tichosti – keď sme pri tých mobiloch tak bez akejkoľvek zmienky v médiach sa takto spustil Android Market. Krátk úvahu som našiel na fony.sk.

Fuuha, je mozne ze O2 ma v Malackach uz HSDPA? Ikonka na fone svieti a aj rychlost je vyssia
@alian
Fero Alian Volar

O2 avizovalo spustenie 3G siete na začiatok mája, to sa ale neskôr odsunulo. Mobilný operátor oznámil plánované komerčné spustenie na 18. júla 2011. Teraz by mali byť 3G signálom mestá Senec, Malacky, Zvolen, Banská Bystrica a Bardejov – ostatné budú pribúdať až do uvedeného dátumu. Vtedy majú byť oznámené aj nové 3G dátové balíčky. Ceny ma samozrejme budú zaujímať, nakoľko práve ten neobmedzený za 6 eur ma pretiahol k O2.

Postupne zapíname 3G vysielače v jednotlivých mestách. http://t.co/m8WfSSi #O2_Slovakia
@O2_Slovakia
Telefónica Slovakia

Doplnenie: Vášnivo sa diskutuje o rýchlosti pripojenia. O2 uvádza, že pre terajších užívateľov 2G pripojenia sa na rýchlosti nič nemení – zmena príde až s novými balíčkami. To nieje tak úplne pravda, hovoria o tom aj moje merania:

Connection Type: Hsdpa
Test Date: Jun 22, 2011 7:32:34 am
Server: Bratislava
Download: 248 kbps
Upload: 287 kbps
Ping: 186 ms

O2 ma ráno milo prekvapilo - štartuje 3G sieť

Connection Type: Edge
Test Date: Jun 22, 2011 8:23:18 am
Download: 154 kbps
Upload: 100 kbps
Ping: 379 ms

O2 ma ráno milo prekvapilo - štartuje 3G sieť


Mohlo by ťa zaujímať aj

1x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.