Kategórie →

Smashing Book #2

Mám pocit, že prvé vydanie Smashing Book som tu spomínal len pred pár mesiacmi. Ono to bolo ale pár dní pred Vianocami roku 2009. Odvtedy vyšlo druhé pokračovanie zo skromným názvom Smashing Book #2.

Myslím, že písanie kníh ako sú Smashing Book je pomerne náročné. Web je živel a máločo sa tak rýchlo mení. Snáď len pravidlá Facebooku. Keď so pre porovnanie zobral do rúk jednotku zistil som, že je nadčasová a pohodlne aplikovateľná do súčasnej doby.

Smashing Book #2

Smashing Book #2

Ale späť k Smashing Book #2. Tá ma desať kapitol a vyše 350 strán informácii. Začína sa grafikou, plynulo sa prechádza cez mobilný UX do skečovania ideí. Nechýbajú kapitoly o kódení (Javascript, HTML a CSS) a aj typografii. Posledné štyri kapitoly mi prišli tak troch iné ako doteraz. Hovoria o inšpirácii v hrách k dobrému UX, psychologickému pohľadu zo strany dizajnéra aj návštrevníka na web. Ďalej je tu popísaná štúdia dizajnovania komerčnej stránky. Bonusom je „návod“, ako spraviť knihu. Napríklad aj takú akou je Smashing Book #2.

Spravil som si radost: The Smashing Book #2 - Pre-sale (20% off) o dovod viac tesit sa na februar ;)
@alian
Fero Alian Volar

Kapitoly som prešiel heslovito – ak vás takýto obsah zaujíma určite ju už máte vo svojej poličke. Ak nie je to chyba. Kniha samozrejme nejde v každej oblasti do detailu, no ponúka aktuálne trendy a prezentuje to najlepšie.

Vydavatelia pri druhom pokračovaní nepopracovali len na samotnom obsahu ale aj spracovaní knihy. Konečne je v pevnej väzbe a tak sa ju nebojím otvoriť aby sa nerozlepila. Z jednotky je už šalátové vydanie.

Smashing Book #2

Smashing Book #2

Smashing Book #2


Mohlo by ťa zaujímať aj

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.