Kategórie →

Budúcnosť Skype na iných platformách, ako tej od Microsoftu

To, že Skype bolo kúpené Microsoftom za nadhodnotených 8,5 miliárd dolárov bolo pre mňa celkom prekvapením. Tipoval by som to skôr na Facebook alebo Google, kto ho získa. Microsoft tak získal 140 miliónov užívateľov, ktorý Skype používajú. Samozrejme sa ihneď vynorili prvé dohady ako to bude zo Skype na iných platformách – odpoveď sa dá nájsť v tlačovej správe:

Microsoft will continue to invest in and support Skype clients on non-Microsoft platforms.

Budúcnosť Skype na iných platformách, ako tej od Microsoftu

Samotný Microsoft má tiež vlastnú platformu pre VoIP, videotelefóniu a ústredne s názvom Lync – tú sa ale pokúša orientovať do biznis prostredia – spolupráca s Outlookom, Office atď. Skype by sa malo objaviť na hracej konzole Xbox a počíta sa s podporou pre Kinect a Windows Phone.

Skôr či neskôr bude pre Microsoft nevýhodné živiť dva tímy (Lync a Skype Microsoft Division) pre podobné produkty, takže tipujem že jeden pohltí druhý. Alebo sa len zjednotia názvy – veď v tomto je Microsoft dobrý, premenováva všetko „doblba“. Určite ale neverím, že Skype bude v budúcnosti rovnaký všade a na „nieMicrosoft“ platformy príde „osekaný“ klient – tie „prémiové“ funkcie si nechá pod svojou strechou. No rád sa budem mýliť.


Mohlo by ťa zaujímať aj

2x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Netro povedal:

    Myslim, ze si zabudol spomenut jednu velku vec co sa tyka Skype-u… potencial Skype v spojeni s Windows phone a partnerstvom s Nokiou :)

  2. alian povedal: (Autor blogu)

    @Netro: portovanie na Windows Phone som spomenul, no s tou Nokiou mas pravdu – tu je vela moznosti ako to moze MS vyuzit.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.