Kategórie →

Sparrow – náhrada za Mail.app

Asi preto, že chcem na viacerých miestach používať rovnaký mailový klient tak som doteraz neswitchol na Mail.app ale som verný Thunderbird-u. Pokiaľ ste ale o krok ešte ďalej a prestáva vám Mail.app z dielne Apple vyhovovať a nová verzia z príchodom systému Lion je nekonečne ďaleko skúste Sparrow.

Sparrow sa skôr podobá na nejaký IM alebo Twitter klient kvôli UX. Čo ma zaujalo ako prvé je minimalizmus, ktorý sprevádza celú aplikáciu. Pokiaľ máte kvantá účtov a orientujete sa podľa komplikovaných vlákien a potrebujete rýchly náhľad na obsah správy tak toto nebude mailový klient pre vás.

Sparrow – náhrada za Mail.app

Pre otestovanie funkčnosti je k dispozícii Lite verzia – plná stojí 10 dolárov. Samotný koncept sa mi páči a som zvedavý ako sa ďalej bude aplikácia vyvíjať, nakoľko zatiaľ to dotiahla len do verzie 1.0 a dá sa používať len s GMailom. Naviazanie na mail od Google je značné – využíva jeho vlákna, nálepky atď. Sparrow v ďalšej verzii sa pripravuje podpora pre IMAP.

Sparrow – náhrada za Mail.app


Mohlo by ťa zaujímať aj

2x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. JohnnyPea povedal:

    Dlho som hľadal emailového klienta ako Sparrow – prehľadný, rýchly a hlavne prináša na desktop všetku užitočnú funkcionalitu gmailu (klávesové skratky, štítky a pod.). Ďalšia vec, ktorú si veľmi cením je jednoduchá správa viacerých emailových účtov naraz a prepínanie medzi nimi.

    Pred tým som používal Mailplane, ale ten sa mi zdal vždy dosť pomalý a taký neohrabaný, takže keď som narazil na Sparrow dlho som neváhal. Za tých 8€ určite stojí, môžem len odporučiť.

  2. alian povedal: (Autor blogu)

    @JohnnyPea: Vcera vysla nova verzia 1.1 s plnou podporou IMAP takze vyvoj bezi

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.