Kategórie →

Web browser od Facebook-u? Nie, RockMelt je pre Facebook

Pred niekoľkými týždňami sa viedli dohady o webovom prehliadači od Facebooku-u ako firmy. Nakoniec je skutočnosť taká, že takýto prehliadač skutočne existuje no nerobí ho samotný Facebook.

Browser nesie názov RockMelt. Momentálne sa nejedná o finálnu verziu, testovanie je na pozvánky. Ak sa pozriete pod „pokličku“ celej aplikácie ide o Chromium – platformu na ktorej beží Google Chrome. Plus rozšírené rozhranie na komunikáciu na tejto sociálnej sieti.

Sám som zvedavý aká je reálna šanca aby mal takýto upravený prehliadač šancu už v tak zaplnenom prostredí. S podobnou myšlienkou tu už bol Flock postavený na Firefoxe od Mozilly – killer na sociálne siete a moderné weby no silného podielu sa nedočkal. Myslím, že vhodnejším riešením by bol vývoj pluginov do prehliadača ako celý samotný prehliadač. Na druhú stranu svoje miesto napríklady u marketérov či ľudí ktorým pri pojme internet napadne len Facebook by si mohol nájsť.


Mohlo by ťa zaujímať aj

2x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. michalvalasek povedal:

    Používať to určite nebudem (hodil by sa mi skôr presne opačný browser), ale z hľadiska facebooku je to imho dobrý ťah. A rozšírenie bude dosť závisieť od toho, ako silno ho samotný FB začne tlačiť. Odhryznutie si párpercentného podielu by som asi nevylúčil.

  2. michalvalasek povedal:

    Mimochodom, k tomu anti-FB browseru – ožno sa niekomu bude hodiť rozšírenie “Facebook Disconnect” pre Chrome: https://chrome.google.com/extensions/detail/ejpepffjfmamnambagiibghpglaidiec

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.