Kategórie →

Zabudni na Lorem Ipsum a používaj ukážky z literatúry

Určite sa zhodneme na tom, že nejaký „template text“ potrebujeme – či je Lorem Ipsum ideálnym zdrojom ukážkového textu je na dlhšie pováženie. Ak chcete ale odskúšať trocha zmysluplnejšie texty odporúčam generátor Fillerati.

Fillerati vie generovať rôzne texty s rôznou dĺžkou – ide o ukážky z literatúry (Project Gutenburg). Výstupom môže byť nadpis, odstavec a podobne. Fillerati používa množstvo API, postavené je na HTML5 a CSS2 a 3. Takže jedna z mnoha pekných ukážok čo sa dá robiť s novými technológiami. Jednou z API featur je aj strojový preklad cez Google Translate. Poézia to zrovna nieje no stačí.

Fillerati


Mohlo by ťa zaujímať aj

4x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. jojototh povedal:

  dobra vec je aj http://things.kureno.com/Lorem-Ipsum-tool – generuje dummy texty s obsahom ako pre design studio, business a technology – zaujimava vec len treba pamatat ze ich treba zmenit nakonci :) aby clovek nedopado ako: http://goo.gl/dFZ7

 2. Clira14 povedal:

  Podla mna Lorem ipsum sa neda len tak nahradit niecim zmysluplnym – pretoze prave o to tam myslim si ide. Treba pouzit text ktoremu nik nerozumie, aby sa pri posudzovani toho ako layout vyzera clovek nerozptyloval zmysluplnym textom, ktory kazdy gramotny clovek automaticky zacne pri pohlade nam citat – ak mu rozumie… Co si o tom myslis?

 3. Clira14 povedal:

  *oprava – “pri pohlade nan”

 4. alian povedal: (Autor blogu)

  @jojototh: vdaka za tip.

  @Clira14: ano mas pravdu, ludia to vacsinou zacnu citat – ale mozes si to dat prelozit trebas do hebrejciny ci ineho jazyka.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.