Kategórie →

FocusWriter – keď sa potrebujem sústrediť na písanie

Niekedy to zo mňa ide samo a niekedy potrebujem absolútne sústredenie. Áno hovorím o písaní. Väčšinou mi stačí aplikácia Writer z balíka OpenOffice.org, no pokiaľ sa chcem plne sústrediť a navodiť doslova zenovú atmosféru tak používam aplikáciu FocusWriter.

FocusWriter je minimalistický editor. Nieje prvým z konceptu zenových editorov – dlhšiu dobu na Mac OS X používam Ommwriter, ktorý je ešte stále zadarmo. FocusWriter je ale v porovnaní s ním multiplatformový a plne otvorený. Samozrejme dizajnovo nieje až tak dotiahnutý no podstatná filozofia zostala zachovaná.

FocusWriter – keď sa potrebujem sústrediť na písanie

FocusWriter – keď sa potrebujem sústrediť na písanie

Keď spustíte FocusWriter tak v podstate jediné čo vnímate je plocha a na nej text. Aplikácia vie zobrazovať pravopisné chyby ak jej podhodíte slovník. Má časomieru, podporuje automatické ukladanie na pozadí, dole nájdete záložky. Naozaj veľmi príjemné.

Témy si môžete vytvárať sami – že ide o veľmi jednoduchú vec som sa snažil ukázať na screenshotoch – každú tému si môžete stiahnuť. FocusWriter nemá prehrávač hudby ako podobné aplikácie, takže toto si budete musieť zariadiť vo vlastnej réžii.

Stiahni si témy pre FocusWriter


Mohlo by ťa zaujímať aj

1x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

Trackbacks for this post

  1. FocusWriter a slovenčina | alian.info

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.