Kategórie →

Ako by vyzeral Facebook keby ho robil dizajnér

Facebook je plný paradoxov – ak si vezmeme nejakú logiku spracovania stránky, preklikávania sa k informáciám a podobne tak je to mizerné. Nad druhú stranu kopec vlastností je kopírovaných a prenášaných na iné weby.

Aj po rokoch na mňa pôsobí Facebook ako zbastlený zmätok. Jednoducho by potreboval odtučňovaciu kúru – to isté napadlo aj dizajnéra menom Barton Smith a v roku 2009 sa podujal na redizajn tejto najznámejšej sociálnej siete. A ako to dopadlo? Poviem len: také chcem.


Mohlo by ťa zaujímať aj

11x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. flue_ex povedal:

  Musim uznat, ze je to velmi vydareny dizajn.

 2. Igor Kulman povedal:

  Celkom pekné, s takým dizajnom by som to možno aj používal

 3. Wheeler povedal:

  Mohli by to kupit od neho.

 4. Mirk Belly povedal:

  Tak tomu hovorím krásny design. Súčasný design na Facebooku ma už začína nudiť a je dosť zastaralý, fakt by mohli kúpiť tento.

 5. Kuka povedal:

  Pripájam sa – *také chcem* aj ja :)

  Vyzerá to naozaj awesome, nadčasovo a zároveň úplne jednoducho. Geniálne vydarené! :)

 6. mv povedal:

  Budem tu za hundrosa, ale nepaci sa mi ani sucasny dizajn, ani tento mockup :/ Zda sa mi to take nejake rozdrapene. Ale mozno je chyba v prijmaci :)

 7. Johny povedal:

  Páči sa mi na tom tá čistota a jemnosť :). FB by však mal popracovať hlavne na svojej funkčnosti, keďže mnohokrát nejde dosť veľa vecí a niekedy nejdú naraz :D

 8. rony povedal:

  pekne to je ale… sterilne. teda aby som to nepotapal, je to pekne. dokonca dobre. lenze je to tak rozskatulkovane a to je zasadny uzivatelsky problem. zaklad fb je len ten stream statusov a bordel k nim je zasa v tom rade statusov. viacmenej nic nez jeden dlhy sliz zmixovany.

  toto je uz skor portal, kde kazdy typ informacie ma svoj vlastny web. a vyzera to ako outlook, kde aj tak ludia cumia do dorucenej posty a na zvysok moznosti vacsinou kaslu.

  technicky to vies spravit, api facebooku a ides…

 9. rony povedal:

  technicka: ja nechcem na ipade mobilnu verziu tohto webu!

 10. SkyLuke povedal:

  To by mě facebook možná i bavil :D fakt pěkný

Trackbacks for this post

 1. Google Chrome po redizajne - alian.info

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.