Kategórie →

Ktory.sk – diskusné fórum prepojené na Facebook

Tento projekt som tu už nedávno spomínal v článku „Je budúcnosť webu v stránkach plných otázok a odpovedí?“ a keďže je domácej Slovenskej kuchyne tak dnes o ňom troška viac. ktory.sk je diskusné fórum prepojené na Facebook, s odlišnosťami a originalitou oproti iným diskusným fóram.

Autorom projektu je Jozef Rusňák, ktorý píše blog na graphystudio.sk/blog. Sociálne služby mu niesu cudzie – za zmienku stojí aj projekt slovakiatwitter.com čo je zoznam slovenských užívateľov mikroblogovacej služby Twitter. Ale späť k projektu ktory.sk – čím je toto diskusné fórum teda iné?

 • je možné položiť ľubovoľnú otázku začínajúcu slovom `ktorý`, alebo niektorým jeho pádom. Nehrozí teda, že budete musieť pracne hľadať správnu kategóriu pre zadanie otázky.
 • diskusné fórum je prepojené na Facebook. To znamená, že nie je nutná žiadna registrácia, ale čo je podstatnejšie – zabraňuje sa tým, aby jeden človek písal pod rôznymi nickmi a napr. poškodzoval konkurenciu. Za konkrétnym vyjadrením totiž stojí konkrétny človek so svojim Facebook profilom a podľa pravidiel Facebooku, každý človek môže mať iba jeden profil.
 • ku každej otázke, je možné pridať odpoveď, pričom za tieto odpovede sa hlasuje.
 • k otázke je aj voľná diskusia cez komentovací Facebook plugin.
 • jednotlivé otázky sú zoskupené pomocou štítkov a každá otázka sa dá zdieľať na vlastných stránkach.

  Pre lepšiu predstavu si pozrite názorné video:

  Najzaujímavejšie doteraz položené otázky:

  Viac na ktory.sk


  Mohlo by ťa zaujímať aj

  Zanechaj komentár

  Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.