Kategórie →

Video: to najlepšie z JavaScript-u

Keď som pred viac ako dvanástimi rokmi videl snáď prvý krát JavaScript bol len z jedným z množstva skriptovacích jazykov na webe. Svoje miesto si snažila vydobyť Java, Microsoft si tlačil svoj JScript a VBScript (Visual Basic Scripting Edition).

Momentálne sa JavaScript blíži do štádia, že bude pravdepodobne najrozšírenejším skriptovacím jazykom – druhý dych nabral vďaka Ajax-u a Web2.0. No stále je niekym milovaný, iným zatracovaný a často nepochopený. Práve svetlé stránky a silu Javascript-u popisuje Douglas Crockford vo videu JavaScript: The Good Parts. Určite stojí za pozretie každému, kto sa o tento jazyk zaujíma.

Douglas Crockford ja skutočný guru a autorita čo sa tohto skriptovacieho jazyka týka, naviac je autorom rovnomennej knihy ako video. Tá bohužiaľ stále nebola preložená do nášho ani českého jazyka, takže vážny záujemca môže siahnuť len po originále. Douglas začínal pracovať ako technický riaditeľ pre Lucasfilm, založil State Software ktorý stojí za JSON. Momentálne pracuje ako architekt pre Yahoo!


Mohlo by ťa zaujímať aj

1x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. srigi povedal:

    To videjko je fakt dobre, ale Crockford-ova implementacia dedicnosti objektov v JS je chybna (tusim v tomto videu). Spravne to je takto.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.