Kategórie →

Google našiel Slovensko

Konečne. To som si povedal po tom, čo včera médiami prebehli rôzne novinky ohľadne plánov spoločnosti Google na Slovensku. Konečne sa niečo začína diať.

Ešte včera SME uviedlo, že Google má dnes novinárom predstaviť “projekt, ktorý plánuje realizovať na Slovensku”. Malo ísť o StreetView v Bratislave. Dnes už je všetko potvedené a skutočne je to tak. Mestá kam zamieria Google autá okrem Bratislavy sú nasledovné:

 • Košice
 • Prešov
 • Žilina
 • Banská Bystrica
 • Trnava
 • Trenčín
 • Poprad
 • Prievidza

Autá štartujú už v pondelok – 16. augusta. Po tom čo budú snímky zozberané, spracované, vyretušované tváre, ŠPZ áut a pod by sa mali objaviť na mapách Google. Má to trvať vyše roka takže publikovanie sa očakáva koncom roka 2011. V prípade, že by niekto mal námietky na to, že ho Google zachytil – jeho tvár či dom tak má možnosť požiadať o odstránenie.

Podľa mňa je super, že po 23 krajinách Google s touto službou zavíta aj k nám. Veľmi rád by som na takéto autíčko narazil. Ak si odmyslím všetky tie nevýhody ktoré sa ohľadne StreetView spomínajú tak musím povedať, že mne často služba pomohla. Keď som si chcel pozrieť hotely v Paríži – ich umiestnenie a dostupnosť, okolie. Tak isto keď som hľadal pár firiem v Prahe. Človek sa hneď lepšie orientuje a má pocit, že na danom mieste už bol.

Ďalšou zaujímavou informáciou je že Google otvoril zaujímavú pozíciu – Country Manager – Slovakia. Aj to svedčí o tom, že Google sa začína o nás zaujímať. Predpokladám, že hlavnou úlohou bude predaj reklamy. Vôbec sa nečudujem, že táto spoločnosť sa k nám doteraz neponáhľala. Jej služby sú obľúbené dostatočne aj bez existencie pobočky, tak isto čo nebolo lokalizované do slovenčiny bolo v češtine. Keď sa zamyslím tak žiadna z ponúkaných služieb nemá u nás lokálneho konkurenta – možno tak Etarget, v Čechách je to zaujímavejšie už len existenciou Seznam.cz.
Vitaj Google :)


Mohlo by ťa zaujímať aj

7x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. michalvalasek povedal:

  Prievidza???

 2. alian povedal:

  @michalvalasek: tiez som ju necakal. Nema vyznam, uz vonkoncom nie turisticky. To sa tam mohla dat Nitra alebo Banska Stiavnica ci nieco take.

 3. michalvalasek povedal:

  Alebo Piešťany :)

  Asi treba mrknúť do prievidzskej matriky na výskyt mien Page, Brin a podobne ;-)

 4. miro povedal:

  mozno je to cele len zastierka, a ludia z googlu chcu patrat v prievidzi po meliskovi, a zvysne mesta pridali len aby sa nepovedalo :)

 5. Kusi povedal:

  nj, údajne sa dá niekde reagovať, čo takto zahrnúť ich žiadosťami o Piešťani, Nitru, prípadne Pezinok a Modru?

 6. alian povedal:

  @Kusi: hlasovanie bude spustene az na jesen – viac info tu http://sites.pressatgoogle.com/streetviewsk/

 7. jans povedal:

  vcera som videl google auto zaparkovane v centre ziliny. snimacie zariadene malo zlozene a zakryte.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.