Kategórie →

Chystá sa historický filmový experiment – samozrejme na YouTube

Hovorím, že to bola len otázka času. Filmov, ktoré boli poskladané z niekoľkých príbehov je dosť. Ale tie príbehy hrali poväčšine herci. To čo pripravuje YouTube by sa dalo nazvať filmom z užívateľsky generovaného obsahu.

O čo teda ide? 24. júla 2010 môže počas celého dňa natočiť akýkoľvek okamih zo svojho života. Ten sa potom pridá na web Life in a day. Ak si predstavíte, že nás na tejto planéte žije 6 miliárd tak je to obrovská výzva. Samozrejme nie každý ma takúto možnosť, ale už len to množstvo vo mne často evokovalo pocit, že raz niečo takéto musí prijsť.

Následne z neho Ridley Scott a Kevin Macdonald spravia dokument, ktorý bude premietnutýbudúci rok v januári na filmovom festivale Sundance Film. A dvadsať šťastlivcov sa dostane na jeho premiéru. Ak sa radi bavíte s videom je to určite výzva, určite sa nedajte odradiť konkurenciou. Už teraz som zvedavý, čo z toho Ridley Scott zlepí. Doteraz sa podpísal podpísal pod filmy ako: Blade Runner, Votrelec, Gladiator, Hannibal, Kráľovstvo nebeské či Čierny jastrab zostrelený a mnohé ďalšie.


Mohlo by ťa zaujímať aj

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.