Kategórie →

Blog prístupný aj z mobilu na m.alian.info

Pozornému čitateľovi určite neuniklo, že tento blog je dostupný aj pre mobily. Informoval som o tom v januári tohto roka. Naviac návštevníci čo by naň zabrúzgali svojimi mobilnými prehliadačmi tak budú na túto verziu automaticky presmerovaný.

Pre CMS WordPress existuje celkom slušné množstvo pluginov, ktoré dokážu mobilné verzie stránok vytvárať. V podstate ide o pár skriptov a presmerovanie do novej šablóny. Mne sa ovedčil plugin MobilePress. Často vídam aj WPtouch či WordPress Mobile Pack a iné.

Možností je skutočne veľa, tí najšikovnejší môžu len upraviť CSS pre mobil na originálnej šablóne. V každom prípade si stačí vybrať. Aj keď dnešné mobilné zariadenia majú rozlíšenia, ktoré sa vyrovnajú tým desktopovým tak sa to na upravenej stránke lepšie číta. Naviac sa nemusí naťahovať ten kvetnatý dizajn.

Ešte by som rád upozornil, že čo sa týka obrázkov v článkoch tak sú sťahované v plnom rozlíšení a plugin si ich zmenšuje. Napriek tomu sa dá toho dosť ušetriť na spomínanej šablóne. No a ešte viac na čase, pretože už oň ide viac ako o megabajty pri dnešných cenách mobilných dátových prenosov. Naviac si tým možno získate aj čitateľov. Webov, ktoré majú mobilnú verziu zase toľko nieje aj keď ich počet vďaka bohu postupne narastá. Takto možno váš web bude čitaný aj na porade či v škole. Nudiť sa dá všade.

Dolaďoval som ešte pár vecí, teraz by to už malo byť podľa mojich predstáv a vy si určite do záložiek vášho mobilu pridajte adresu m.alian.info


Mohlo by ťa zaujímať aj

2x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. nemamnickname povedal:

    konecne ta mozem pohodlne citat aj na mojej vyheglanej nokii :-)

  2. Wolfe povedal:

    Prepac Fero, ale nepusti ma to :) : “budú na túto verziu automaticky presmerovaný” >> presmerovaní

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.