Kategórie →

Kedy budeme lajkovať, že niečo niekto lajkol?

Toľko rečnícka otázka. Ľudská rasa sa dostala na tak primitívny stupeň, že jej stačí kliknúť na „Páči sa“ a tým povie všetko. To najjednoduchšie možné vyjadrenie sa. Načo komplikovanú interaktivitu. Ak sa tešíte, kedy sa toto vyjadrenie presunie do bežného života tak vedzte, že sa na tom už pracuje. Dokonca už existuje.

Stačí si zadovážiť tento „štempel“ a hurá do toho. Môžete skúsiť dávať pečiatky pod novinové články, na bilbordy ktorých zostalo po voľbách neúrekom. Páči sa vám vysvedčenie vášho dieťaťa? Lajkujte! Vaši starí rodičia zabijú (pozn. redakcie: povedia niečo extra vtipné alebo trápne) – dajte im pečiatku!

Na Facebooku mi chýba button Dislike – v reálnom svete to ale problém nieje – za necelých 10 libier sa dá zadovážiť aj ten. Všetko je na shope wearenation.co.uk.


Mohlo by ťa zaujímať aj

1x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. cruster povedal:

  Na ten lajk sa treba pozerat inak. Pokial si pamatam, tak prva sluzba, ktora ho zaviedla bol FriendFeed. Komunikovany bol vtedy ako nastroj, ktory je mozne vyuzit v pripade, ze je pre niekoho ineho zdielany link/aktivita/… zaujimavy ale sucasne k nemu nema co vecne povedat. Kym nebol lajk, tak v takom pripade pouzivatelia bud nekomentovali vobec alebo sposobom “dobry clanok”, “zaujimava linka”, …
  Cize jednak sa znizil pocet takpovediac bezcennych komentarov a zaroven sa rozsirili moznosti pouzivatela ziskat spatnu vazbu.
  Supernestastny preklad “Paci sa mi to” a akesi povedomie, ze stlacit to tlacidlo znamena vylucne povedat, ze sa niekomu “paci” obsahova stranka linku je trosku nepochopenie principu toho tlacidla.
  Je teda naprosto normalne lajknut linku trebars aj o pade lietadla, pretoze tym ten, kto ju lajkol nechcel povedat, ze sa mu paci, ze lietadlo padlo, ale ze je rad za zazdielanie tej linky.
  Z toho vyplyva, ze Dislike nema vyznam, pretoze v podstate nekliknut Like znamena dislajknut to.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.