Kategórie →

Papierový prehliadač

Wireframe je téma, ktorú som tu ešte nespomínal a pritom sa s ňou trápim pri každom webovom projekte. V tomto som klasik a už vyše desaťročie si stránky kreslím rukou na papier. Dáva mi to viac slobody a priestoru než nejaké softvérové aplikácie.

Wireframe si robím pre vlastnú potrebu ale aj zorientovanie klienta – často sa mi stane, že na prvom stretnutí kde padajú návrhy ako by si web prestavoval na konci povie „a nemohli by ste mi to aspoň orientačne ukázať?“. Nákres na papieri je lepší ako dva prázdne súbory s príponami CSS a HTML.

Túto funkcionalitu výborne spĺňa klasická štvorčeková Áštvorka. Ak chcete niečo krajšie skúste Paper Browser. Je tu niekoľko šablón na vytlačenie – používam najmä Browser Sketch – vertikálnu aj horizontálnu verziu. A čo používate vy?


Mohlo by ťa zaujímať aj

4x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. rony povedal:

  chcelo by to trhaci notebook s predtlacenymi ramikmi :)

 2. rony povedal:

  chcelo by to trhaci notebook s predtlacenymi ramikmi “prehliadaca”

 3. srigi povedal:

  Ja naopak preferujem moderne flashove wireframing appz. Umoznuju rychly update/zmenu nejakeho bloku bez potreby zacat kreslit odznova.

  Podobne som zazival este v casoch ked som sprtal do elektroniky. Najskor som navrhoval plosaky na milimetrovom papieri. Aka to bola ulava/skok-o-10-levelov, ked som presiel na Eagle layout editor.

  Na wirefmeovanie odporucam vyskusat:
  http://app.mockflow.com/mockflow/
  http://www.balsamiq.com
  http://gomockingbird.com/

 4. Igor Kulman povedal:

  Na návrhy GUI Balsamiq Mockups

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.