Kategórie →

Aplikácia Hugin na panorámy pod Mac OS X

Open souce aplikáciu Hugin fotografom nemusím príliš predstavovať – ide o veľmi silný nástroj na tvorbu panorám. Ja oceňujem hlavnej jeho otvorenosť a multiplatformovosť. Je pravda že žiadnu panorámu som si dlho už neskladal, na Mac OS X už vôbec. Inak originálna aplikácia na panorámy od Canonu mi pod Snow Leopard-om nejde, preto Hugin – po jeho spustení ale aplikácia padla.

Tu je návod ako Hugin bez problémov používať. Dôvodom pre crash je chýbajúci Control Point Detectors – ten sa s aplikáciou kvôli licencii nedodáva. Stiahnuť si ho môžete na panorama.dyndns.org, zaujímavé je že sa tu nachádzajú verzie aj pre Hackintosh.

Spustite inštaláciu a následne samotný Hugin. Otvorte si Preferences a na nich tab Control Point Detectors. Kliknite na New, ostatné položky položky vyplnte nasledovne:

Description: panomatic
Program: (kliknite na “Choose…“, chodte do “~/Library/Application
Support/Hugin/Autopano/
” a vyberte “panomatic“)

Arguments: -o %o %i

Type: Autopano-SIFT


Mohlo by ťa zaujímať aj

1x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. gingo povedal:

    zdravím, nevie niekto ako robiť v Hugin pano v štosoch? Aspoň som sa dopočul, že sa tak dá robiť pano HDR. Alebo ako docieliť, aby mi spojil tri sady foto s rôznou expozíciou aby sa presne zhodovali pre následné maskovanie vo PS?
    Vďaka

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.