Kategórie →

Ubuntu 10.04 bude mať nové logo aj tému

Určite si pamätáte ako som si posťažoval na poslednú verziu Ubuntu 9.10. Nie len, že nepozná väčšinu hardvéru na mojom PC a notebooku ale bolo aj po grafickej stránke úplne detinsky zvládnuté. Čiže skôr nezvládnuté. Od bootu až po prvý login som sa na to nemohol pozerať.

Zdá sa však, že pripravované Ubuntu 10.04 ktoré sa objaví budúci mesiac bude na tom lepšie. Teda aspoň po grafickej stránke. Tú hardvérovú si tiež rád otestujem, ale späť k vizuálu. Zmenil sa font loga, Gtk téma ale aj boot splash no a v neposlednej rade aj web.

Mne sa nová vizuálna podoba celkom pozdáva a Ubuntu dávam šancu – viac informácii nájdete na Wiki.


Mohlo by ťa zaujímať aj

4x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. eMDi povedal:

  uvidime, ci sa zmena dotkne aj KDE a XFCE verzii ..

 2. alian povedal:

  @eMDi: ano, zmena sa tyka ak komunitnych projektov a edicii

 3. Kusi povedal:

  to stare logo sa mi viac pacilo samo o sebe, ale ked to teraz pozeram ako celok spolu s novym designom, ma to nieco do seba… :)

 4. Wolfe povedal:

  Heh, ako keby som ta inspiroval na clanok :P ( http://alian.info/2009/11/upgrade-ubuntu-9-04-jaunty-jackalope-na-9-10-karmic-koala/ moje posledne commenty)
  Inak prisiel som k pocitacu, dal som si stahovat len tak zo zvedavosti alphu ( http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/ ) a mrkol sa na alian.info a tam clanok o ubuntu 10.04.
  Nejaka telepatia :D
  Co som cital tak 10.04 ma mat aj nejaku podporu pre iPhone, co by sa mi docela hodilo.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.