Kategórie →

CodeRun – online vývojárske prostredie

Už som spomínal online editor, ktorý je kompletne open source a nesie názov Ecoder. Z podobného súdku je aj CodeRun Studio. Ako názov napovedá tak tu ide o kompletné „štúdio“ veľmi podobné desktopovým IDE. CodeRun Studio je zadarmo a je možné ho spúšťať v najpoúživanejších webových prehliadačoch. Natívne podporujé vývoj v C#/.NET (3.5), PHP (5.1), JavaScript, HTML a CSS.

Existuje aj verzia určená pre cloud systémy a špeciálne pre web developerov. Ako cloud systém je použitý Amazon EC2 a OS Windows 2003 Server (32-bit). Spoplatnená je podľa diskového priestoru pre projekty a RAM. K takto hostovanej aplikácii sa potom dá pripojiť cez rozhranie alebo z Microsoft Visual Studia do ktorého existuje plugin.


HOWTO: Create and run a simple ASP.NET application with CodeRun Online IDE


HOWTO: Debug an ASP.NET application with CodeRun Online IDE


HOWTO: Deploy a Web application to the cloud with CodeRun Online IDE


HOWTO: Deploy a Web application to the cloud with CodeRun Online IDE


HOWTO: Deploy web applications with CodeRun Cloud Add-in for Visual Studio 2008


Mohlo by ťa zaujímať aj

3x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. MV povedal:

  Prácu v niečom takomto si zatiaľ ešte fakt neviem predstaviť. Skúšal si to?

 2. Igor Kulman povedal:

  Fakt si neviem predstaviť, kto by len toto mohol používať. Pomalé na internete závislé prostredie, žiadne vizuálny návrh, pomalá a podivná IntelliSense, nefungujúci debugging, myslím, že s notepadom by som bol produktívnejší :)

 3. alian povedal:

  Narazil som na to ako na jednu z moznosti teamoveho vyvoja na MS VS Pro, ktore som riesil pre kamarata. Proste par developerov, ktory potrebuju pracovat na projektoch no Team edicia VS je pre nich pridraha a nechcu riesit instalciu na vaslatne servre. Bohuzial prave v tomto bolo uzke hrdlo.

  Osobne by som to nevyuzil, MS VS nepouzivam uz par rokov, takze je to tu ako poynamka ze nieco taketo existuje.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.