Kategórie →

Smashing Book

Ak poviem, že Smashing Book bola snáď najočakávanejšou knihou vo svojom segmente tak nebudem vôbec preháňať. Smashing Magazine mal raketový nástup, získal vo veľa anketách ocenenia ako web roka a podobne, preto po informáciach že pripravujú knihu sa zdvihla vlna očakávaní.

Kniha bola niekoľko krát odložená no našťastie sa všetko stihlo vytlačiť a vyexpedovať jej budúcim majiteľom ešte pred Vianocami, takže určite nejeden tvorca webu si ju nájde pod stromčekom. Kniha prináša v tlačenej podobe tie najvychtenejšie praktiky a triky v súčasnom modernom webdizajne.

Smashing Book

Smashing Book


Smashing Book prináša v mäkkej väzbe na 313 plnofarebných stránkach množstvo technických informácii z webdizajnu, použiteľnosti ale aj marketingu. O animovanie tituliek kapitol sa postarali Anton Zykin, Dmitry Tsozik a Anna Myagkova. Kapitol je spolu desať:

 • The Art And Science Of CSS Layouts
 • User Interface Design In Modern Applications
 • Web Typography: Rules, Guidelines And Common Mistakes
 • Usability Principles For Modern Websites
 • The Guide To Fantastic Color Usage In Web Design And Usability
 • Performance Optimization For Websites
 • Design To Sell: Increasing Conversion Rates
 • How To Turn A Site Into A Remarkable Brand
 • Learning From Experts: Interviews And Insights
 • The Smashing Story

Kniha sa výborne číta a po týždni som ju prelúskal celú, predsa len ak si človek odmyslí obrázky a veľké riadkovanie tak toho textu zase na celú zimu určite nieje. Ale to vôbec nevadí nakoľko takéto veci je lepšie predsa len vidieť ako o nich donekonečna čítať.

Kniha sa zasiela kamkoľvek na svete a objednať si ju môžete na webe magazínu.

Smashing Book

Smashing Book

Smashing Book

Smashing Book

Smashing Book

Smashing Book

Smashing Book

Smashing Book

Smashing Book


Mohlo by ťa zaujímať aj

3x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. depi povedal:

  Super, ja ju mam od pondelka a momentalne mam rozcitane “Jak mysli Steve Jobs”, davam to po duskoch kapitol pred spanim, zachvilu ju mam precitanu takze potom sa s chutou vrhnem na Smashing Book, uz sa neviem dockat, co som miestami nakukol, vyzerala dobre ;-)

 2. alian povedal: (Autor blogu)

  @depi: Pri knihe “Jak mysli Steve Jobs” ma velmi odradil jej nazov, tak som si kupil radsej “iKona Steve Jobs” a ta kniha ma dostala, dokonca som na tohto pana zmenil nazor a zdal sa mi ovela ludskejsi.

  Myslim ze “Smashing Book” si uzijes, nieje tam asi nic co by si nepoznal ale tu to je pekne utriedene a hlavne je to take “ine” drzat tie webove veci v ruke ;)

Trackbacks for this post

 1. Týždeň s Twitterom 2010-01-04 | alian.info

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.