Kategórie →

Mozilla Thunderbird + Lighting + Goole Calendar

Tak túto silnú trojkombináciu som používal vyše dvoch rokov. Emailový klient Thunderbird z dielne Mozilly snáď netreba nikomu predstavovať. Napriek tomu, že konkurencia (či už komerčná alebo open source) mu uteká je príjemný a použiteľný. Lightning je zase plugin pre integrovanie kalendára do Thunderbirdu. Okolo Kalendára od Google tiež netreba toho príliš čo hovoriť. Takže ako to všetko spojiť?

Ak si nainštaľujete Mozilla Thunderbird a Lightning získate podporu len pre iCalendar a WebDAV, obojsmerná synchronizácia s GCal vám nepôjde s podporou zápisu. Budete ešte potrebovať addon Provider for Google Calendar. Ak teda máte nainštalované všetky tieto tri veci otvorte si stránku Google Calendar a tam Settings, v nich záložka Calendars. Každý kalendár má svoju private a public adresu. Nás zaujíma práve private a vo formáte XML – skopírujte si ju.
Mozilla Thunderbird + Lighting + Goole Calendar

Spustite Thunderbird a sprievodcu na pridanie nového kalendára, pribudol tu Google Calendar – tu vložíte spomínanú private XML adresu a je to. Tento postup mi fungoval ako na Windows tak teraz aj na Mac OS X. Troška komplikovanejšie je to na linuxe. Napríklad na Ubuntu 7.x všetko bežalo správne, na 8.x mi to pri novej inštalácii Thunderbirdu aj dvoch addonov rozbíjalo layout.


Mohlo by ťa zaujímať aj

2x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Gianny povedal:

    S providerom som nemal prave najlepsie skusenosti – obcas zblbli vyskakovacie okna s upozornenim na udalost a neslo ich vypnut. Rovnako praca offline nebola vzdy spolahliva, to vsak nie je prilis smerodatne nakolko v tom case slo o experimentalnu funkciu (neviem ako tomu je dnes). Smer ma ale toto rozsirenie urcite dobry. Rovnako ako rozš. Zindus a synchronizacia Google kontaktov s kontaktami TB.

Trackbacks for this post

  1. Nástroje na manažovanie času, poznámok a myšlienok ktoré sa mi osvedčili | alian.info

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.