Kategórie →

Postaviť si keylogger je ľahšie než si myslíte

Mám pocit, že každý komerčný systém, ktorý má slúžiť na ochranu citlivých dát je zneužiteľný. Stačí si spomenúť na rôzne demonštrácie jednoduchosti napríklad pri získaní odtlačkua prstu a následnom zneužití, alebo si spomínam na peknú ukážku „odpočúvania“ optického vlákna bez jeho prerušenia. Nedávno ma šokovala jazda autom po meste s megaanténou a čítaním RFID čipov na neuveriteľnú vzdialenosť. Minulý týždeň aj našimi médiami prebleskla informácia o sledovaní klávesnice meraním výkyvov v elektrickej sieti.

Kto sa takouto bezpečnosťou zaoberá vie že toto niesu žiadne novinky, dokonca sa dejú určite aj desivejšie odhalenia. Stačí sa jeden večer posadiť k vyhľadávaču (rovná sa Google) a dajú sa nájsť zaujímavé veci. Používate bezdrôtovú klávesnicu? Váš sused si môže do obyčajného textáču odkladať každé stlačenie klávesy.
Wireless Keylogger

Wireless Keylogger

To, že postaviť wireless keylogger aj v domácich podmienkach s pár súčiastkami a trochou zručnosti dokáže každý zručnejší človek dokazuje web keelog.com, kde dávnejšie vyšiel aj návod na open source PS/2 hardware keylogger. Mám pocit, že fyzická ochrana je často opomínaná – alebo ide o veľmi drahé riešenia, ktoré si môžu dovoliť len väčšie firmy pre svoje kritické aplikácie.

Toto je reakcia na nedávne vyjadrenia jedného kamaráta pri pive, ktorý používa heslo do BIOS-u, GRID kartu k internet bankingu a nevhodné fotky z dovolenky schováva na TrueCrypt partícii. Je to asi viac než robí veľa z nás, ale ak sa na to pozrieme z globálneho hľadiska je to málo. Je len na útočníkovi koľko času a peňazí chce do nás investovať. Možno paranoja, ale ani z tých pasov s biometrickými prvkami nemám vôbec dobrý pocit…


Mohlo by ťa zaujímať aj

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.