Kategórie →

4 nástroje na analýzu stránok

Pokiaľ sa webovej analytike venujete detailnejšie určite ich poznáte, ak nie tak kľudne čítajte ďalej. Nemusíte byť zrovna školený analytik a pomocou týchto nástrojov dostane rýchly prehľad o tom ako na tom vaše stránky sú.

4 nástroje na analýzu stránok

Google Analytics
V dnešnej dobe asi úplný štandard a samozrejmosť pri webovej analytike. Ponúkajú všetky základné ale aj pokročilejšie potrebné informácie o návštevníkoch. Veľa CMS má priamo podporu pre ich integráciu.

WooRank
Netreba vkladať žiaden kód do stránok a v bezplatnej verzii vám o nich povie veľmi veľa. Nedávno prešiel updatom, pridal niekoľko zaujímavých funkcii. Zameriava sa na množstvo aspektov od SEO cez sociálne siete až po použiteľnosť. Aké máte skóre?

Alexa
Aj keď Alexa nie je nástroj ale skôr hodnotiaci web môže vám napovedať ako ste na tom vo vašej krajine alebo sfére na ktorú je web zameraný

Piwik
Google Analytics na vlastom hostingu. Tak nejako v skratke by som Piwik predstavil – ide o nástroj s množstvom funkcii vyvíjaný pod GNU GPL3 licenciou.

Kam ďalej?
Môžete skúsiť napríklad KISSinsights, WordStream alebo Compete.


Mohlo by ťa zaujímať aj

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.