Kategórie →

Kedy sú ľudia najkreatívnejší – pozrite si tabuľku

Náhodou sa mi na stole objavili skriptá Tvorivosť – cesta k osobnému rozvoju v ktorých sa cituje aj kniha Kreativita, ktorej autormi sú John S. Dacey a Kathleen H. Lennon. Tí sa domnievajú, že ľudia majú v živote viacero kritických období a práve vtedy sa dajú najúčinnejšie rozvíjať tvorivé schopnosti.

Inak povedané – v živote máme asi 6 kreatívnych období počas ktorých prežívame životné krízy a zmeny. V každom nasledujúcom období klesá pravdepodobnosť, že človek prejaví svoju tvorivosť.

Kedy sú ľudia najkreatívnejší – pozrite si tabuľku

Zo stúpajúcim vekom zároveň klesá výkon takejto kreativity, tá vzniká keď vám je asi desať. Práve toto je obdobie kedy sa kreativite treba venovať a podporovať kreatívne myslenie. Bohužiaľ, zistiť že dieťa je kreatívne je celkom problematické a náročné.

Mňa desí len to, že ma čakajú len tri poslabšie obdobia. Samozrejme nejde o presne definovaný štandard ale skôr určenie kedy sa tvorivosť môže prejaviť u každého a aj to len z dôvodu, že prežíva spomínanú životnú krízu. Na kreatívcov tabuľky neplatia…


Mohlo by ťa zaujímať aj

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.