Kategórie →

Twitter nečakane prišiel s novou verziou

Za predčasný vianočný darček sa dá považovať nová webová verzia mikroblogovacej služby Twitter. Užívateľské rozhranie bolo doslova prekopané a z orientácie na pravú stranu (typická pre blogy) sa prenieslo doľava.

Okrem samotného webu boli vydané nové verzie klientov pre mobilné telefóny a tablety. Po tom čo Twitter kúpil TweetDeck sa s ním nič zásadné nedialo. Až doteraz. TweetDeck už nie je univerzálnou aplikáciou v Adobe Air ale už beží ako natívna app.

Twitter nečakane prišiel s novou verziou

Dostupná je pre Mac aj Windows. Týmto krokom ale budú trpieť užívatelia linuxu – ten sa samostatnej aplikácie nedočkal. Bohužiaľ. Novinkou sú aj firemné verzie Twitter profilov. Tie umožňujú spoločnostiam si ich viacej prispôsobiť k identite spoločnosti.

Nehovorím, že tieto zmeny sú zlé – skôr mám pocit, že Twitter už dávno nie je tou jednoduchou a prehľadnou službou. Skôr aby z neho nebol moloch ako Facebook ktorý robí všetko. A rozdiel bude len v tom, že status bude môcť mať maximálne 140 znakov.


4x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Richard povedal:

    Rozdíl mezi FB a T je jednak v délce statusu, jednak v tom, že na T je standardně všechno public. Jinak změny na Twitteru mi nevadí, jen jako uživatel linuxu a firefoxu mám smůlu u Tweetdecku, nejde ani jako app ani v browseru…

  2. Muro povedal:

    Twitter sa snaží stať sa “skutočnou” sociálnou sieťou, problém je však v tom, že takéto siete tu už máme a jedinečnosť Twitteru, ktorá vychádzala z jeho jednoduchosti je zrazu preč. V čom ostane Twitter jediečný?

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.