Kategórie →

Kúpili by ste si PC s Ubuntu?

Canonical to skúša na čínskom trhu. Pomôcť s predajom mu má partnerstvo zo spoločnosťou Dell, tak by sa PC s predinštalovaným Ubuntu malo dostať do 200 predajní po celej krajine.

Mark Shuttleworth sa koncom leta nechal počuť, že do štyroch rokoch bude mať Ubuntu 200 miliónov používateľov. Začať na vyše miliardovom trhu je dobrý štart. A čo vy? Kúpili by ste si PC s takýmto predinštalovaným systémom? Alebo vám tie UX zmeny v GUI lezú krkom ako mne?

Kúpili by ste si PC s Ubuntu?


Mohlo by ťa zaujímať aj

6x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. Richard povedal:

  Pokud předinstalované Ubuntu znamená, že na PC funguje všechno perfektně pod linuxem, tak rozhodně koupil. Nejspíš bych tam ovšem potom nainstaloval jinou distribuci (nic proti Ubuntu, ale jsem zvyklý na Opensuse…)

  • alian povedal: (Autor blogu)

   A mavas s nejakym kusom hardveru problemy? Lebo ja uz par rokov nie. Skor ma stve kam sa ubera GUI.

   • Richard povedal:

    Už jsem dlouho na nic nenarazil, ale zvlášť u nb občas čtu, že blbne třeba uspávání.

    A vlastně ano, musím dořešit ovladače k integrované grafice (na desktopu, ne nb), bez nich má podstatně nižší 3D výkon než by mít měla a dnes je akcelerovaný i web…

 2. Peťo Kučerka povedal:

  Posledne distribucie Ubuntu sa strali strasne tazkopadne, neuveritelne zrajuce system a pravdupovediac ZLE. Takze by som sa velmi zamyslel.

 3. Dusan povedal:

  Ubuntu mam rad a pre kancelariu by som sa ho nebal zvolit. Tak ci onak, tak ako napisal kolega…posledny sa mi nejak nezda co sa tyka vykonnosti..

 4. Michal povedal:

  Prečo nie… Ja som až na určité drobnosti s ubuntu spokojný, postupom času to bude určite lepšie a lepšie.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.