Kategórie →

Juno

Keď som si prečítal opis filmu na zadnej strane DVD mal som pocit, že pôjde o sladký romantický príbeh, ktorý v prvej tretine vypnem. Nakoniec som ho dopozeral a ešte sa mi aj páčil.

Ide o príbeh Juno, ktorú skvele zahrala skvelá Ellen Page. Tá zisti, že je tehotná zo svojim priateľom. Keďže je ešte teenagerka rozhodne sa to riešiť potratom. Otca berie skôr ako priateľa, než partnera preto sa rozhodne ho z jej „problému“ vynechať.

Juno

Juno

Keď ale odchádza z centra, kde má prísť k potratu presvedčí ju jej kamarátka, že to nieje dobre riešenie, každý má právo na život a sú aj iné možnosti riešenia. Juno sa nakoniec nechá presvedčiť a chce dať dieťa po narodení náhradným rodičom.

Príbeh sa zdá až neskutočne sladký no jeho spracovanie má niečo do seba. Hlavne teda samotný prístup Juno k celej veci, jej nadhľad, odmeraný prístup a vôľa mať všetko čo najskorej za sebou. Jednoducho tá baba to chce mať všetko čo najrýchlejšie za sebou.

Nieje veľa filmov, ktorý by ukazovali život na predmestí a už vôbec nie s takým odkazom na indie kultúru. Mám chuť tvrdiť, že rovno až emo. Ale práve tým si diváka získa. Príbeh dievčaťa, ktoré ma detstvo za sebou, na krku problém dospelej ženy na ktorý ešte nieje pripravená.

Ak chcete pohodový film na víkendový večer, alebo niečo čo vám dodá energiu „byť nad vecou“ tak Juno vrelo odporúčam. Dávam 8 bodov z 10.


Mohlo by ťa zaujímať aj

3x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. Frankie povedal:

  Tento film som si pustil po mnohých odporúčaniach, no priznám sa, nedokázal som ho dopozerať. Možno bola chyba v zlom českom dabingu, no naozaj ma to takmer unudilo k smrti. Jediný dobrý moment je ten s tou gitarou…

 2. alian povedal: (Autor blogu)

  @Frankie: no to je celkom skoda, pozeravam to ako original s titulkami

 3. Markoff povedal:

  Juno bol pomerne ok komercny indie filmik, ak by som mal pristup k normalnemu netu a compu (a necestoval stale) tak ma Ondrejickova recenzia na Four Lions navnadila, vraj to ma byt ciastocne podobne Life of Bryan od MP a taky potrhly humor sa uz v dnesnej dobe len tak nevidi
  http://www.humno.sk/2011/03/20/styri-levy-a-jeden-dzihad/

  ak mas rad indie tak predpokladam ze si videl ultraoptimisticky Me and You and everyone we know (ble, kym som pri mojej katastrofalne pamati nasiel nazov zabralo mi to 5 minut)

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.