Kategórie →

Kniha Pro HTML5 Programming v skratke

Minulý rok vyšla v uznávanom vydavateľstve Apress kniha Pro HTML5 Programming, ktorej autormi sú Peter Lubbers, Brian Albers a Frank Salim. Napriek tomu, že HTML5 stále nieje hotová vec je už najvyšší čas sa mu venovať.

Kniha má jedenásť kapitol, ktoré vás prevedú všetkými novinkami tohto značkovacieho jazyka. Začína zásadnými novinkami – deklarovanie DOCTYPE, nové a zastaralé elementy, sémantika a iné.

Pro HTML5 Programming

Pro HTML5 Programming

Celá ďalšia kapitola je venovaná canvas-u, nasleduje Audio a Video a nechýba ani geolocation API. Z dalších popisov API spomeniem communication, WebSocket, Forms, Web Workers a Web Storage. Predposledná kapitola sa venuje offline aplikáciam a na záver si autori nechali pár stránok o budúcnosti HTML5 (udalosti na dotykových zariadeniach, P2P siete atď.)

Knihu vrele odporúčam každému, kto chce preniknúť do zákutí HTML5 a usilovne sa s ním začať oboznamovať. Ide o skvelý základ a napriek tomu, že ide o anglicky písanú knihu myslím že nebude robiť problém aj menej skúsenému čitateľovi. Knihu Pro HTML5 Programming si môžete kúpiť na bookdepository.co.uk – nezabudnite, že platíte len knihu, poštovné je zdarma.

Pro HTML5 Programming

Pro HTML5 Programming

Pro HTML5 Programming


Mohlo by ťa zaujímať aj

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.