Kategórie →

Twitter – ak prosíte o RT nežiadajte zároveň o DM

Dnes len v skratke pre používateľov Twitteru. Občas sa stane, že niekto žiada svojich followerov od RT čiže retweet. V podstate chce aby ste jeho správu poslali ďalej. Stáva sa to pri pracovných ponukách, prosbách o pomoc atď.

No neraz to je ale zabité tým, že ako reakciu očakáva DM (direct message) čiže správu ktorú vo svojom profile vidí len jej odosielateľ a príjemca. Takéto správy idú posielať len medzi ľudmi, ktorý sa navzájom followuju. Ako ju má poslať teda niekto kto primárneho autora správy nefollowuje a reaguje na retweet? Je smutné že takéto faux pas sa stávajú. Napríklad aj keď niekto hľadá „specialista na sociální sítě… více přes DM. Děkuji za RT“.


Mohlo by ťa zaujímať aj

4x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. rony povedal:

  Alebo este jedna rada… alebo ok, Twitteristom sa neda pomoct :-) vytvoria si subkulturu, ktorej obraz sa nenajde nikde :-) napr. obluba nepouzitelnych skratiek :-)

 2. dusoft povedal:

  Rony: snad je jasne, preco skratky vznikli. Ak mas 140 znakov na spravu, casto ti ledva ostane na par pismen. Aha, ono to pre teba take jasne nebude, vsakze, netwitterista.

 3. Senky povedal:

  Alebo na druhej strane najprv povie, ze viac info cez DM, pricom followerov ziada o RT. Je na uvazeni followerov ci urobia RT, no ak nieco hlada, a je vyhodne pre druhu stranu chciet vediet viac, tak ho followne, a napise DM (teda povodny majitel tweetu ma 2 muchy jednou ranou – novy follower a zaroven ten, koho hladal).

 4. alian povedal: (Autor blogu)

  @Senky: jednosmerne followovanie ti je k nicomu, ak ty followujes a on nie tak mu nevies poslat DM.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.