Kategórie →

Mary and Max – skvelý animák ktorý musíš vidieť

Než som videl tento animovaný film netušil som, že niečo tak depresívne a čierne môže byť také pekné. Skôr alternatívne snímky sa snažia ukázať animovanú tvorbu ako niečo čo nieje len pre deti. Mary and Max je super animák pre dospelých o samote, priateľstve aj dospievaní.

Adam Elliot je austrálsky režisér, spisovateľ aj animátor v jednej osobe a o sebe dal vedieť dvadsať minútovým snímkom Harvie Krumpet. Mary and Max je už celovečerným snímkom no kritikov si získal rovnako dobre.

Mary and Max

Mary and Max rozpráva príbeh osemročnej Mary Daisy Dinkle ktorá má depesiu zo svojej váhy a Maxa Horowitza – štyridsaťročného Žida žijúceho v New Yorku a trpiaceho Aspergerovým syndrómom. Zoznámia sa spolu cez listy a ich celoživotné priateľstvo sa utužuje aj keď to k sebe majú cez polku sveta.

Aj keď by sa dal film označiť priam za tragikomédiu kvôli všetkým fóbiám a nástrahám ktoré život obom hlavným aktérom prináša určite si ho niekedy večer pozrite. Nič nepokazíte a minimálne sa dozviete niekoľko vtipných hlášok. Dávam snáď historicky prvých 10 z 10.


Mohlo by ťa zaujímať aj

1x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. mpca86 povedal:

    videl some to uz davnejsie,, skvely animak:)

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.