Kategórie →

Štyri levy / Four Lions

Ak neviete ako pomenovať niečo čo je drámou a komédiou zároveň musí to byť čierna komédia. Four Lions ja úplne politicky nekorektným a stále aktuálnym britským snímkom. U nás ste ho mohli vidieť na niektorých filmových festivaloch a vďaka pohľadu na teroristov si získal príjemné reakcie kritiky.

Ide o príbeh štyroch džihádských bojovníkov, ktorí si fungujú vo vlastnom svete hodnôt a chcú realizovať svoje sny o sláve. Počas deja som bol v dvoch stavoch – to sú trotli – a – to nemôžu myslieť vážne. Tie výkyvy medzi absurditou a drastickosťou sú až extrémne, preto film nemusí sadnúť každému.

Film režíroval Christopher Morris, ktorého si určite pamätáte zo seriálu IT Crowd ako Denholma. Prípravy trvali tri roky počas ktorých študoval jednotlivé prípady útokov, únosov a správania sa teroristov.

Štyri levy sú obyčajný ľudia možno s trocha divnými snami, no snímok sa nesnaží teroristov vykresliť ako mäsiarov na plný úväzok. Skôr poukazuje na to ako si môže takýto obyčajný človek vysvetlovať ideológiu.

Schválne som sa snažil neprezradiť veľa zo zápletky ani z konkrétnych scén. Pokiaľ vám je čierny a britský humor blízky určite si týchto džihádistov pozrite. Dávam 8 z 10.


Mohlo by ťa zaujímať aj

3x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Igor Kulman povedal:

    Ten film je fakt dobrý, tiež odporúčam.

  2. Georgo Smart povedal:

    dokonaly v kazdom zmysle :)

  3. majoksa povedal:

    Tento film som uz videl 2x a urcite si ho pozriem. Ten cierny humor mi uplne sadol :)

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.