Kategórie →

Kuvajt zakáže používanie digitálnych zrkadloviek (DSLR) na verejnosti

Nejedným foto webom prebehla informácia, že Kuvajt zakáže na verejnosti používanie DSLR. Zhodli sa na tom tri ministerstvá: Ministry of Information, Ministry of Social Affairs a Ministry of Finance. Verejne ich môžu používať len novinári.

O postihu niesu žiadne informácie, zákaz sa len pripravuje. Paradoxom je, že vo väčšine článkov na túto tému sa uvádza len DSLR o SLR nieje reč, naopak kompakty či fotenie telefónmi je povolené. Tu ale nejako končí celá logika. Dôvodom zákazu má byť diskrétnosť. Samozrejme takéto opatrenie vyvolalo vlnu nevôle medzi fotografmi – nielen profesionálnymi ale aj amatérmi.

Keď som si začiatkom mesiaca čítal zápisky prezidenta Klausa z Kuvajtu tak som túto krajinu vnímal ako možný vzor, všímal som si len výhody (žiadne dane, pozemok pre každého, bezplatné školstvo a zdravotníctvo atď.). No s cenzúrou sú na tom najhoršie v celej oblasti, to by im ani Sadám snáď nespravil.


Mohlo by ťa zaujímať aj

2x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Za Saddama by asi tazko niekto mal na to kupit si DSLR :D

    Kazdopadne cele sa mi to zda nejake cudne, ved ked mas DSLR, co je logicky vacsia masina ako nejaky kompakt alebo telefon, skor si ta niekto vsimne…

  2. martin povedal:

    Keď som sa o tom dozvedel, dosť ma to zarazilo, ale bol to len výmysel. Update tu http://www.kuwaittimes.net/read_news.php?newsid=MzAwMTg4ODg1

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.