Kategórie →

Richard Bach – Iluze

Táto kniha asi nebude príliš zapadať do konceptu ostatných, ktoré som tu doteraz spomínal alebo ich recenzoval. Ale keďže potrebujem aj takúto literárnu potravu myslím, že sa patrí spomenúť aj takéto kúsky.

Ku knihe som sa dostal tak, že mi ju priniesla priateľka. Nieje to nič nezvyčajné, má dobrý vkus a keď sa tak zamyslím tak väčšinu posledných kníh mám od nej. No keď mi ju dáva do rúk tak pribalila ešte dve poznámky: len ti ju požičiavam a je moja najobľúbenejšia. Keď som ju prečítal tak som pochopil prečo.

Rozprávačom je autor, letec. V podstate rozpráva príbeh ako by to vyzeralo keby sa teraz na zemi objavil Mesiáš a konal by tu medzi nami a žil. Respektíve chcel by žiť podľa seba a svojej vôle, nie podľa toho čo po ňom chcú a očakávajú od neho iný.

Keď som sa začal po prečítaní Iluze pátrať po ďalších knihách, ktoré napísal Bach tak som až v recenziách zistil, že išlo o náročnejšiu knihu a odporúča sa začínať s niečim ľahším. Mne sa veľmi zapáčila, doslova som ju zhltal na dve jazdy vlakom do práce. Pre niekoho to bude zábavný príbeh, no niekomu môže zmeniť aj pohľad na svet. Ešte viac pomôže ak prežívate ťažké chvíle.


Mohlo by ťa zaujímať aj

1x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Luke povedal:

    Richard Bach je taktiez moj najoblubenejsi. Preco? Staci si precitat niektoru z jeho knih. Iluzie je taktiez moja naj kniha knih. A v mojej kniznici urcite nechyba :)

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.