Kategórie →

Pomalé vysýpanie koša v Snow Leopard

Po upgrade na Mac OS X 10.6 alebo ak chcete Snow Leopard som si všimol pomalé vysýpanie koša. Je to spôsobene tým, že dáta sa „bezpečne“ premazávajú. Miesto kde boli uložené sa prepisuje, normálne by bolo označné ako voľné (tu môžeš prepisovať) no istým spôsobom by boli ďalej čitateľné.

Isté je že ak keď som mal napríklad 5MB CMS s 800 súbormi mayalo mi to asi pol hodinu, to nehovorím o väčších veciach ako fotografie ktoré som si už „brúsol“ na DVD a z disku ich chcem zmazať. Pokiaľ teda nepotrebujete bezpečné vysýpanie a uspokojíte sa s pôvodným otvorte si Finder > Preferences > tab Advanced a odstránte fajku pri Empty Trash Securely.

Pomalé vysýpanie koša v Snow Leopard


Mohlo by ťa zaujímať aj

5x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. dusoft povedal:

  no, tusim je tato verzia OS X dobre zabugovana (teraz do toho pocitam aj vady pouzitelnosti tohto typu – ved by to v klude mohlo po rychlom zmazani robit na pozadi)

 2. alian povedal:

  @dusoft: tiez som toho nazoru ze to do systemu mohli zapasovat inak. A to som este nespisal moje skusenosti s ostatnymi vecami, zatial skor sklamanie niez radost z vyssieho vykonu a novych ficur.

 3. aaa povedal:

  Neviem o com tocis. Volba “Empty trash securely” je po instalacii standardne vypnuta. Ked si ju niekto zapne, nechapem preco sa cuduje, ze mazanie dlhsie trva.

 4. alian povedal: (Autor blogu)

  @aaa: Neviem o com tocis. Volbu “Empty trash securely” som mal po instalacii zapnutu. Defaultne!

 5. Tomas povedal:

  my, co musime pouzivat win7, taketo vymozenosti bohuzial nemame ani defaultne ani dodatocne si ju nemozeme aktivovat :)

  if win is a solution, i want my old problems back

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.