Kategórie →

Zažnite si doma svetlo cez mobil

Nejde o žiadnu prevratnú novinku, len o jednu z možných realizácii. O kávovare ovládanom cez mail či mobil sa písalo už pár rokov dozadu. Blog intuity.medialab prináša peknú ukážku súčasných možností. Pomocou správy zaslanej z mobilného telefónu na Jabber účet sa rozsvieti lampa v kancelárii.

Pripomenulo mi to jednu časť The Big Bang Theory, keď si nechali ovládať žiarovky a RC modely cez internet. Na strane klienta ide o mobilný telefón s XMPP klientom (G1) ktorý posiela správu na serverovú časť, ku ktorej je pripojený aj hardvérový kontroler za pár desiatok dolárov. Spínané môže byť čokoľvek iné, toto je len príklad. Inak blog odporúčam sledovať pokiaľ vás takéto technologické fičúrky zaujímaju, celkom pohodové veci sa tam dajú nájsť.


Mohlo by ťa zaujímať aj

3x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. sloper povedal:

    Nie technicky pokrok ale CENY hybu svetom – je uzasne to sledovat :-) Vsetko co tu je spomenute, existovalo aj v 90-tych rokoch, sam som s takymi komponentami pracoval, boli LEN za vyssie ceny, spravit dnes digitalnu domacnost naozaj nie je cenovym problemom (pokial sa s tym pocita uz pri vystavbe/rekonstrukcii).

  2. Piki povedal:

    Vzdialené ovládanie je fajn, ale mňa skôr láka a čakám na hlasové ovládanie. Čo je pre kanceláriu podivné je pre domácnosť naopak oveľa prirodzenejšie.

  3. rony povedal:

    Piki, chces si doma cely cas davat pozor, co povies, aby si nahodou nespustil pracku zle zvolenym slovom? ;-)

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.