Kategórie →

Screencast v linuxe s recordMyDesktop

Vytvoriť screencast v linuxe je oveľa jednoduchšie než si myslíte – prednosti takého screencastu tu snáď ani nemusím spomínať. V Ubuntu repozitároch sa nachádza nástroj recordMyDesktop, ktorý to výborne zvláda.

Inštalácia je úplne triviálna:

sudo apt-get install recordmydesktop gtk-recordmydesktop

Teraz stačí spustiť GUI gtk-recordmydesktop. Nahrávať sa dá celá plocha alebo vybrané okno. Aplikácia umožňuje nastaviť kvalitu videa a aj zvuku, výstupom je video vo formáte Theora.

screencast


Mohlo by ťa zaujímať aj

4x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. Srigi povedal:

  Skoda, ze v Linuxe nie je podobne pokrocila alternativa ako Camtasia studio vo win. BTW theora vystup z RMD sa mi zatial nepodarilo nacitat v MeGUI, pomocou ktoreho robim finalny encoding pre JW Media player. Pravdepodobne mi ale chyba iba ten spravny splitter.

 2. alian povedal: (Autor blogu)

  Nastastie zatial nikdy som nepotreboval nic pokrocile editovat, vzdy skor islo o ukazku niecoho na konzole a pod. Toto je fakt izy tool.

 3. faster povedal:

  Cau alian,

  ja uplne OT, len ze som prisiel z iGoogle stranky, kde mam Google Reader box a privitala ma tato hlaska:

  Ahoj Gúgľovač! Nechceš si nechať ujsť žiadnu novinku na blogu? Tak odoberaj môj RSS kanál! Zdarma až do tvojej čítačky či prehliadača.

  T.j. v mojom pripade zbytocne, lebo som prisiel z citacky. Ale inak pekne :)

  P.S.: recordmydesktop je fakt super tool, uz som ho pouzil viac krat na jednoduche ziskavanie videa z obrazovky a zatial nic ine nepotrebujem (upravoval som potom v avidemuxe napr.)

 4. alian povedal:

  Ahoj,vdaka za pripomienku – ten plugin nieje uplne idealny ale vdaka nemu mam cca 15 novych odberatelov RSS. Prisiel si z citaky ale iGoole ma zdrojovu URL Google tak preto. Troska divne ale snad nevadi. Moze tu byt totiz predpoklad ze v citake by si mal clanok z ineho zdoja a vnom link na mna. Nepravdepodobne ale ospravedlnitelne ;)

  Avidemux pouzivam aj ja a uplne k mojej spokojnosti.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.