Kategórie →

Máš problém ho udržať?

Som rád, že takýto problém sa ma zatiaľ netýka aj keď sú okamihy, keď by sa asistencia zišla. Držať foťák v jednej ruke môžu len majiteľky a majitelia kompaktov, ktorí si robia vlastnú fotku s našpúlenými perami na niektorú sociálnu sieť.Predsa len s prídavným gripom a dlhým objektívom sa tá ruka po niekoľkých snímkoch viac hýbe.

Tu pomôže statív, ktorý zvyčajne nieje po ruke tak isto ani žiaden stĺpik o ktorý by sme sa opreli. No a tu by mal nastúpiť špeciálny držiak v podobe rukavice, ktorý zabezpečí trojbodovú fixáciu a väčšie pohodlie, než len držanie za samotný grip fotoaparátu. Tak takýto zázrak nájdete na známom shope brando.com – rukavica pre DSLR stojí 16 dolárov. S tým pohodlím by som súhlasil, že mi ale zaručí lepšiu fixáciu pochybujem – toto sa ani nespomína, ale bolo by to pre mňa zaujímavé. Samozrejme roztrasenej a unavenej ruke nepomôže nič. Pri použití s kamerou mi to ale zmysel už dáva.

Ultimate 3-Point Hand Strap for DSLR and Camcorders with Wrist Support


Mohlo by ťa zaujímať aj

3x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Tomáš Pír povedal:

    zaujimave riesenie, pochybujem vsak, ze to problem trasucej sa ruky odstrani, osobne by som do toho neinvestoval ani cent, ale dobre vediet aj o takych haluzkach :)

  2. Kusi povedal:

    Radsej stativ ako naznacil Tomas :)

  3. sloper povedal:

    Toto riesenie nenahradzuje stativ, nema zlepsovat ani uchop, ide len o “pripevnenie” k ruke, mnoho fotografov nevesia aparat na krk, drzi ho len v ruke, takze ide len o bezpecnostnu poistku proti vypadnutiu z ruky :-)

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.