Kategórie →

Dva tipy na vylepšenie NextGen Gallery

Keď som migroval pôvodné CMS na WordPress pomerne dlho som vyberal plugin, ktorý použijem pre galériu. V tej sú desiatky tisíc fotografií tak som siahol snáď po tom najsofistikovanejšom riešení ktoré mi práve vtedy vyhovovalo – NextGen Gallery.

Od verzie 1.3.x mi ale prestalo fungovať drag&drop pre albumy – keďže sa tu menila štruktúra tabuliek tak nepomohlo sa uchýliť k verziám 1.2.x. Riešením je pár zásahov do zdrojových kódov, konkrétne v súbore plugins/nextgen-gallery/admin/album.php na riadku 369 treba vymeniť $picturelist = $wpdb->get_results("SELECT * FROM $wpdb->nggpictures ORDER BY pid DESC"); za $picturelist = $wpdb->get_results("SELECT t.*, tt.* FROM $wpdb->nggallery AS t INNER JOIN $wpdb->nggpictures AS tt ON t.gid = tt.galleryid WHERE tt.exclude != 1 GROUP BY tt.galleryid ORDER by tt.galleryid");
a všetko opäť funguje ako má.

Druhá fičúra upravuje pri galériach a albumoch do krajšej podoby resp. Je tam skutočný názov galérie či albumu a nie len číslovka. Zmena sa vykonáva v plugins/nextgen-gallery/lib/rewrite.php na riadku 198 kde treba nahradiť $title = $new_title . $title; za

global $wpdb;
$gallerycontent = $wpdb->get_row("SELECT * FROM $wpdb->nggallery WHERE gid = '$gallery' ");
if(!empty($gallerycontent->title)) {
$new_title = $gallerycontent->title.' > ';
$title = $new_title . $title;
}

Akoto vyzerá v praxi môžete vidieť aj v mojej galérii.

Snáď nemusím upozorňovať, že pred zmenami je vhodné si spraviť zálohu. Tak isto pri ďalšom upgrade pluginu o tieto zmeny pravdepodobne prídete, keďže asi nebudú zahrnuté.


Mohlo by ťa zaujímať aj

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.