Kategórie →

PrintScreen webu v prehliadači

Pokiaľ mi stačí printscreen otvorenej viditeľnej časti webu je to jednoduché, môžem použiť systémovú schránku a jednoduchý bitmapový editor, ktorý snáď každý operačný systém má. Ak ale už ide o screen celej stránky bolo by to náročnejšie a určite by sa mi to nechcelo skladať z viacerých obrázkov ako puzzle. Ak sedím za svojím strojom je to ľahké – používam Firefox a doň addon Screengrab. Ten je funkčný a jednoduchý.

Nedávno som natrafil na web aviary.com, ktorý vie screenshot webu robiť tiež – stačí zadať URL, požadovanú kvalitu a rozlíšenie. Ďalej si môžete vybrať či sa má snímať celá stránka alebo len viditeľná časť. V budúcnosti pribudne možnosť zvoliť si prehliadač, predsa len ešte stále weby vyzerajú rôzne. Po zosnímaní však aviary.com nekončí a otvorí editor, kde sa môžete s obrázkom ešte vyhrať.

Služba zatiaľ nieje zaťažená takže funguje svižne. Dokonca funkcia PrintScreen je dostupná tiež ako plugin do prehliadača Mozilla Firefox. Na spomínanom webe však nieje len scanner webov. Nájdete tu vektorový editor, bitmapový, ďalej rôzne efekty, editor farieb atď. Ide v podstate o akýsi grafický balík online – určite stojí za vyskúšanie.

Aviary.com


Mohlo by ťa zaujímať aj

3x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. Srigi povedal:

  Osobne mam do FF radsej rozsirenie WebShots. Nie je sice take “advanced” ako ScreenGrab, ale ja ako vzdy potrebujem screen celej stranky. Magikou skratkou pri WebShots je ALT+W.

 2. FSuser povedal:

  Ja jednoznacne odporucam FastStone Capture (do verzie 5.3 bol este free).
  Je univerzalnejsi, pretoze sa nevztahuje iba na prehliadac.
  A co sa tyka aviary.com, predpokladam, ze tiez narazi na problem s AJAX.

 3. Gianny povedal:

  FastStone Capture je skutočne skvelý, používam ho cca 2 roky. Aj keď ide o samostatný program a nie rozšírenie pre prehliadač, určite by som nemenil. A screen celej stránky je otázkou dvoch kliknutí myšou.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.