Kategórie →

Vyšla finálna verzia Mac4Lin 1.0

Možno si ešte spomínate na môj článok „Premente váš linuxový desktop na Mac“ spred niekoľkých rokov. Pokiaľ nie tak len spomeniem, že ide o „transformačný“ balíček pre linux aby sa po vizuálnej stránke čo najviac priblížil systému Mac OS X od Apple. Pred pár dňami vyšla verzia 1.0 tohto balíčka takže ako polovičný linuxák a polovičný mekista som jej samozrejme pozrel na zúbok.

Od kedy som prvý raz Mac4Lin testoval sa veľa zmenilo. Vtedy to bol len komprimovaný archív tém pre systémové komponenty, ktoré bolo nutné ručne nastavovať ako pozadie, dekorácia okien, ikony atď. Verzia 1.0 má ale shell skript, ktorý nainštaluje všetko sám – stačí ho spustiť.

Pôvodnú verziu som nepoužíval – radšej som si upravil Gnome prostredie k obrazu svojmu. Switchovanie z jedneho systému na druhý je občas utrpenie (najmä klávesové skratky) a sem tam sa prichytím, že pozerám do LCD s výrazom typu „čo som to vlastne chcel“. Mac4Lin toto rieši aspoň čiastočne po vizuálnej stránke, určite nie ale po funkčnej. Či bude vhodná aj pre vás je ťažké generalizovať – treba vyskúšať.

Mac4Lin

Mac4Lin


Mohlo by ťa zaujímať aj

3x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. eMDi povedal:

    kedze som KDE-ckar, tak mna sa tento package netyka :) ale keby som chcel, pre KDE je to decoration baghira ;-)

  2. alian povedal: (Autor blogu)

    KDE ma skor bilzsie k Viste ako OSX

  3. eMDi povedal:

    ej veru dobre hovoris … suvislo … az mi je to divnô :)) ale nie, je viac podobne Wintendam, no je to aspon mensia zmena pre migrujucich z Woken :)

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.