Kategórie →

Foto + report: Wilsonic 2009 – deň prvý

Tak už je to tu opäť po roku. Napriek tomu, že všade naokolo zúri finančná kríza, promotéri škrtajú a festivaly sa rušia tak Wilsonic tento rok bol – vlastne keď píšem tieto riadky ešte stále je. Tento rok začal Wilsonic o deň skorej – vo štvrtok prebehol Wilsonic Showcases na ktorý bol vstup zdarma a ľudia tak mohli ochutnať čo festival ponúka. Pripravené boli domáce a maďarské špeciality. Keďže to bolo ešte v priebehu pracovného týždňa a počasie vyzeralo všelijako tak som si štvrtkový program nechal ujsť.

Za to na piatkový som sa tešil, v programe som si nevzhliadol nič mimoriadne – skôr som chcel objaviť niečo nové a pre mňa zaujímavé, prípadne zopakovať osvedčené. Na festival som prišiel niečo po desiatej hodine večer, čo sa hlavne z organizačnej stránky neukázalo ako dobré ale o tom až zajtra v celkovom zhrnutí – sobota ešte určite prekvapí ;)

Večer som teda odštartoval s Nôze All Star Band with Dani Siciliano čo bola celkom dobrá voľba aj keď Dani sa dlho na pódiu nezdržala ale zbytok sa sa niesol v typickom „Nôze style“. Nasledoval presun na na Machine Funck, ktorých som vážne že dlho nepočul a nevidel. Dubstepový set sa mi pozdával a hodnotím ho veľmi pozitívne. Hudson Mohawke bez problémov spájal hip-hop, hardcore, techno, prog či electro – občas nepravidelne občas totálne uletené. Zbytok večera sa pre mňa niesol v minimalových tónoch – najprv The Mole a po ňom Adam Marshall. Obaja kanaďania. Samozrejme medzitým som pobehoval medzi všetkými štyrmi pódiami, spomínam lne to čo mi utkvelo v pamäti.

Tipy na dnešný večer: For a Minor Reflection, Daj Ray, Henrik Schwarz, Moderat, Rusko, Jazzanova Live feat. Paul Randolph a možno aj Distasteradio. Teším sa.

Nôze All Star Band with Dani Siciliano

Nôze All Star Band with Dani Siciliano

Nôze All Star Band

Nôze All Star Band

Nôze

Nôze

Machine Funck

Machine Funck

Machine Funck

Machine Funck

Dorian Concept

Dorian Concept

Dorian Concept

Dorian Concept

The Mole

The Mole

Projekcia na Inchebe

Projekcia na Inchebe

Projekcia na Inchebe

Projekcia na Inchebe

Jedlo

Jedlo

img_3846


Mohlo by ťa zaujímať aj

3x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. dusoft povedal:

    Mame podobne preferencie na dnes. Co sa tyka vcerajska, najviac ma prekvapivo bavil Foolk, od ktoreho som to zdaleka necakal. Noze je uz trosku obohrata platna (ten zaciatok s Dani Siciliano bol ale fajn). Navyse ked je spevak naliaty, tak je to skor trapne ako zabavne.

  2. alian povedal:

    Foolk mi usiel, za posledne dva mesiace uz druhy krat – Wilsonic.PARK bol natrieskany a to nieje moj styl. Troska sme postali a pobrali sa dalej.

    Noze som kazdy rok kritizoval, ale tento rok ich uz beriem tak ako su. Je to atrakcia, je to zabava – kto ich bude kopirovat nebude originalny. Triezvych som ich nikdy nevidel a beriem to ze to k nim patri.

Trackbacks for this post

  1. » Foto + report: Wilsonic 2009 – deň druhý alian.info

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.