Kategórie →

Filmová noc, alebo 11 hodín v kine

Tento rok mám celkom slušný deficit v návšteve kina = ešte som v ňom nebol. V porovnaní s minulým rokom to je prepad o stovky percent. Možno to bude aj tým, že ísť už len na jeden film (pokiaľ nieje zámienkou na stretko ;) ma nebaví.

Aj z tohto dôvodu mi prišla mimoriadne vhodne Filmová noc, ktorá sa konala v kinách Palace Cinemas ako v Auparku tak aj Poluse. My sme zvolili Aupark. Účasť bola na moje prekvapenie celkom hojná až do skorých ranných hodín. Filmy sa premietali z aktuálnej ponuky, vstupné bolo 11 eúr.

Start Trek

Start Trek
Na začiatok hneď to najalpešie – to som samozrejme netušil. Bol som veľmi milo prekvapený, lebo tento film predčil moje očakávania. Mohol som zabudnúť na seriál, ktorý som začiatkom 90. rokov pozerával ako malý na satelite. To boli časy. Toto bol film pre masy a nie len pre skalných. Príbeh sa odohráva pred seriálovými dobrodružstvami, keď sa len formovala osádka lode USS Enterprise. Nezasvätení tak dokopy nemusia poznať nič z tohto kultu, skalní však poznajú svojich hrdinov. Akčné, vtipné – určite odporúčam zhliadnuť, zakiaľ film beží v kinách. Dávam 8,5 z 10.

Terminator Salvation

Terminator Salvation
Rodinnú ságu Connerovcov netreba nikomu predstavovať. Nový terminátor je tu a mal premieru u nás len pár dní dozadu. Film má akciu, jednoduchý a predvídateľný dej – je až príliš priamočiary. Jednoducho všetky prvky akčného filmu. No mne tam niečo chýbalo: Skynet, digitálny plochý Arnold, Odpor – to všetko tam bolo no aj tak. Režisér film neposunul výrazne nikam ďalej. Taktiež dvaja hrdinovia, z ktorých ani jeden nedostal adekvátny priestor mi príliš nesadli. Efekty boli a bolo ich dosť. Dávam 6 z 10.

Angels & Demons

Angels and Demons
Hneď na začiatok dve porovnania, ktoré si asi nikto neodpustí. V porovnaní s knihou je film samozrejme slabší, no určite dobre spracovaný. Predsa len priestoru je neporovnateľne menej ale musím podotknúť, že režisér ho využil. Druhé porovnanie je s The Da Vinci Code – na tomto snímku som bol v kine dva krát, Angels & Demons jeden krát stačili. Detektívkový príbeh po hodine začne nudiť a nech som sa akokoľvek snažil, už som sa toľko do deja nedokázal dostať. Tak isto natiahnutý záver z brutálnym zvratom mu nepridal. Skôr naopak – treba ale dodať, že tu bola oveľa lepšia práca s postavami – hlavne Langdon, no ale predchádzajúca partnerka sa mi zdala lepšia a zaujímavejšia. Chýbala mi aj tá kontroverznosť, ktorú film The Da Vinci Code mal. Dávam 7 z 10.

X-Men Origins: Wolverine

Wolverine
Tak neviem či to je tým, že dej sa odohráva ešte pred ságou mutantov, alebo samotným výsledným dojmom ale príde mi niečo ako úvodný film k seriálu. Pokiaľ ste doteraz X-Men filmy ignorovali nemá príliš cenu naň chodiť, fanúšikovia Marvelu však s kľudným svedomím ísť môžu. Aj keď ide o najslabší snímok z celej ságy, to je ale status s ktorým sa potýka všetko čo ma viac ako jednu časť – proste sú silnejšie a slabšie filmy. Nechýba akcia, romantika a vtipné hlášky. Dej je trocha sekanica, ale zase po zhliadnutí prvej časti zo série Origins dávajú zmysel predchádzajúce filmy resp. vnáša to viac svetla a pochopenia do Loganovho správania.


Mohlo by ťa zaujímať aj

4x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Keby som na Anieloch a demonoch a na Wolverinovi uz nebol, siel by som na toto :)

  2. alian povedal:

    Filmov bolo dost, dal sa zostavit aj iny lineup ;)

  3. mashishka povedal:

    Videla som všetko, okrem Anjelov a démonov a súhlas. Star Trek nemá chybu!

  4. Pika povedal:

    Na Wolverine som sa musel premahat aby som nezaspal, tak fajne bol.. zaspal som…

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.