Kategórie →

Facebook pre Windows Mobile 6 ma sklamal

Je to už pár týždňov čo z dielne spoločnosti Microsoft vyšiel klient pre sociálnu službu Facebook určený pre zariadenia zo systémom Windows Mobile 6 (WM). Keďže Facebook mám rád a WM k mojej spokojnosti používam samozrejme som po ňom hneď siahol a do PDA ho stiahol.

Facebook for Windows Mobile 6 Facebook for Windows Mobile 6

Inštalácia bola pohodová, CAB súbor má necelých 900 KB. Prvý štart aplikácie bol nekonečne dlhý – prikladal som to, ale za vinu kešovaniu obsahu, obrázkov priateľov a EDGE pripojeniu od Orange. Bohužiaľ štart nebol o nič lepší ani po štvrtý či piaty raz. Ani po reštarte zariadenia. Jednoducho statusy sa načítali veľmi dlho.

Tešil som sa na rýchlu prácu zo správami, no o tej sa mi mohlo len zdať. Pridávanie fotografii priamo z PDA bolo jedinou bezproblémovou časťou a keďže JPG súbor ma predsa len väčšiu prenosovú náročnosť ako holý text v správach vylúčil som pomalé pripojenie.  Taktiež nechápem príliš filozofii GUI tejto aplikácie. Tak buď ju navrhnem a la iPhone s veľkými ikonami, scrollovaním obsahu prstom atď. alebo sa sa na to vykašlem a prvky navrhnem menšie – proste pre stylus. A tu niekde Facebook for Windows Mobile 6 zostal na pol ceste. Na niečo prst stačí, na niečo nie. Škoda.

Milo ma prekvapilo, že Microsoft sa priamo pustil do vývoja takejto aplikacie. Bohužiaľ moje možno troška náročne chute plne nedokázala uspokojiť a tak zostávam u mobilnej webovej verzii Facebooku a prehliadači Opera Mobile.


Mohlo by ťa zaujímať aj

5x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

 1. Kelso povedal:

  O tomto počine som netušil. Mne sa však dobre osvečila mobilná verzia facebooku – http://m.facebook.com/

  Opera mobile + vypnuté obrázky a rýchlosť je super.

 2. Staci mat rezim turbo (neviem ako sa to vola v nastaveniach) a vsetko je komprimovane cez servery opery a tiez sa nemozem stazovat :)
  Btw problem s rychlostou mam aj pri Gmaily v podobe java aplikacie. Radsej ale mam klasicke webove rozhranie.

 3. veduci povedal:

  Velke ikonky nie su potrebne, aplikacia bola vytvorena predovsetkym pre nove wm 6.5, kde sa prechadza cez taby pomocou gest, co je ovela efektivnejsie ako tapkat na monster skarede velke ikony. Starsie verzie WM su urcene pre stylus, takze nevidim dovod ho nepouzivat :)

  U mna pri testovani bola rychlost OK.

 4. alian povedal:

  Ak niesu potrebne preco ich ta aplikacia teda ma? MS uvadza ze aplikacia je pre WM6 takze o com? Proste je to nedorobene.

 5. Radp povedal:

  Skúšal som túto aplikáciu pred časom, a tiež som z nej mal zmiešané pocity. Dosť ma prekvapilo UI, a nenašiel som nikde možnosť čítať komentáre pod statusmi, ani ich pridávať (buď som slepý alebo neviem). Takže rovnako som ostal verný m.facebook.com cez Operu Mobile.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.