Kategórie →

Bodka za kauzou Websupport

Priam až symbolicky polícia “oslávila” výročie zhabania serverov spoločnosti Websupport – vrátila im totiž ich disky. Informuje o tom denník SME odvolávajúc sa na portál zive.sk. Vyšetrovanie sa údajne blíži k záveru a verejnosť sa snáď konečne dozvie na čo „IT experti“ prišli.

SME sa rozprávalo s Michalom Trubanom a ten sa očividne nad všetko už povzniesol a firma funguje ďalej. Zaujímavé je, že na všetky právne sťažnosti prišla zamietavá odpoveď. Polícia totiž hardvér vrátila (okrem mirrorovanych diskov) a v našej banánovej republike by bolo dosť ťažké dokazovať, že nie železo ale to čo na ňom beží generuje kapitál. Ku kauze som sa vtedy vyjadroval v dvoch článkoch a to:

Aj po dvoch rokoch si myslím, že táto policajná akcia bola vrcholným prejavom amaterizmu policajného zboru a ich prístupu k počítačovej kriminalite. Dosť by ma zaujímalo ako odvtedy v tomto smere pokročili. Verdikt bude už o pár týždňov – isté je len to, že nikto zo zamestnancov ani klientov nebol obvinený.


Mohlo by ťa zaujímať aj

1x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Mac povedal:

    Á ďakujem za pripomenutie. Postup polície pred dvoma rokmi sa mi zdá totožný s postom aký bol použitý vo františkánskom kláštore. Nemyslím si že sa to týka prístupu k počítačovej kriminalite, to je prístup ako taký…

    Mám pocit že ak prídem na políciu a poviem sused mi ukradol z garáže auto, tak kukláči nabehnú k susedovi. Zhabú všetko čo nájdu. Nezávisle od toho že nemám garáž, ani auto, to ich už zaujímať nebude.

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.