Kategórie →

Jaiku som vymenil za Twitter – viete kto všetko ma odoberá?

Snáď žiadnemu z používateľov mikroblogu Jaiku nemusím spomínať, že Google s ním už naďalej nepočíta. Chce ho uvoľniť ako open-source, to zrovna nieje pre mňa zaujímavé, takže som rýchlo migroval na svetovú mikroblogovú jednotku – Twitter, ktorej som sa doteraz vyhýbal. Mikroblogovanie som si vážne obľúbil, takže tento výber nebol až taký prekvapivý. Netajím svoje sklamanie z počínania Google, no život ide ďalej.

Twitter má určite bohatšiu základňu používateľov. To nehovorím o rôznych klientoch pre každý operačný systém a platformu či webových aplikáciach a rôznych mashupoch. Všetko sa to dá už rátať v tisícoch. Napríklad viete kto všetko ma followuje?

Ak aj vy chcete takúto mozaiku, skúste si ju vygenerovať na sxoop.com/twitter/mosaic.pl. Twitter ide už aj na Slovensku do mainstreamu, začínajú sa na ňom objavovať aj „bežní smrteľníci“ a nielen weboví nadšenci, nechýba ani komerčné zastúpenie niektorých organizácií. Bude zaujímavé sledovať koľko toho ešte Twitter znesie a kto a či sa raz stane jeho majiteľom, uvidíme. Pre úplnosť @alian.


Mohlo by ťa zaujímať aj

2x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. este popis dajake tie nastroje na twitter specialne koli mne a budem rad :)

Trackbacks for this post

  1. Pionieri sociálnych sieti | alian.info

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.