Kategórie →

Ecoder je webový open-source editor

Snáď každý editor má už na webe svoju alternatívu – či už ide o audio, obrázky, video alebo obyčajný. Taký Google už aj použiteľný kancelársky balík. Dnes by som rád predstavil jeden textový editor, ktorý ocenia hlavne programátori.

Nesie názov ecoder a ide o webovú aplikáciu. Je dostupný aj na voľné stiahnutie ako open-source. Čiže úpravám a ohýbaniu k vlastným potrebám sa medze nekladú. Samotné rozhranie je veľmi intuitívne a jednoduché. Editor obsahuje integrovaný súborový manager s podporou uploadu, otváranie v taboch pre editovanie viacerých súborov naraz a realtime syntax highlighting. Určite potešia aj klávesové skratky.

Editor sa stále vyvíja no už teraz je dosť použiteľný a stabilný – posledná verzia 0.3.3 je z januára tohto roku. Je napísaný v PHP a JavaScripte, čiže taká ajaxová „klasika“.

Ecoder je webový open-source editor


Mohlo by ťa zaujímať aj

3x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. Marko Kolar povedal:

    ake mas desktopove riesenie? toto vyzera fajn. len by som sa trocha obaval o bezpecnost co sa tyka ftp pristupu. ale urcite idem vyskusat :)

  2. Igor Kulman povedal:

    Rozmyslam, kto by mohol nieco take pouzivat a nejak mi unika cielova skupina.

  3. JanoF povedal:

    Sice stare ale co uz :-D ja som dal dohromady podrobnejsi manual ako nato v slovencine http://www.pcforum.sk/instalacia-apache-mysql-php-a-phpmyadmin-na-freebsd-vt69045.html

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.